Τελευταία ενημέρωση 15:23, 19 Απρ 2024

Ελπιδοφόρα πρεμιέρα στον 34ο Δρόμο Υγείας!

Κατηγορία Θέρσιππος
(3 ψήφοι)

Χαμόγελα και υποσχέσεις άφησε η πρώτη εμφάνιση για τη νέα περίοδο, των δρομέων αντοχής του Θέρσιππου οι οποίοι έλαβαν μέρος στον 34ο Αγώνα Δρόμου Υγείας Αθηνών που διεξήχθη την Κυριακή 27 Νοε 16, με αφετηρία και τερματισμό τις εγκαταστάσεις του αθλητικού κέντρου του Αγ. Κοσμά.

Συγκεκριμένα οι αθλητές και οι αθλήτριες του Θέρσιππου συμμετείχαν και στους δύο αγώνες που πραγματοποιήθηκαν (10 και 2 χιλ.) με λαμπρά αποτελέσματα και αξίζει να αναφερθούν οι παρακάτω διακρίσεις:

Η Δανάη Καταλιακού στα 2000μ. αναδείχθηκε νικήτρια στην κατηγορία της, ενώ δεύτερη στην ίδια κατηγορία ήταν η Αγγελική Κακόγιαννου
Στην αντίστοιχη κατηγορία των αγοριών την τρίτη θέση κατέλαβε ο Αντώνης Αλατζάκης.

Εξαιρετικές εμφανίσεις με νέα ατομικά ρεκόρ πέτυχαν όλοι οι συμμετέχοντες στη διοργάνωση.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Απόλυτη επιτυχία τα «1α Θερσίππεια» »