Τελευταία ενημέρωση 07:37, 20 Απρ 2024

Η Λιβαδειά στο δρόμο του ΓΣΠ και με…2-0!

Κατηγορία ΓΣ Περιστερίου
(1 Ψήφος)

Την υπέρβαση καλείται να κάνει ο ΓΣΠ στα μπαράζ παραμονής καθώς θα αντιμετωπίσει τον Λεβαδειακό. Ο Δούκας έκανε μια τρύπα στο νερό με τη νίκη του που δεν έχει καμία απολύτως αξία για εκείνον, αντίθετα βάζει την ΓΣΠάρα σε μεγάλες περιπέτειες καθώς ο Λεβαδειακός έχει το προβάδισμα με 2-0 νίκες στα μεταξύ τους παιχνίδια στην κανονική διάρκεια

Το άλλο ζευγάρι είναι Μαχητές – Πανερυθραϊκός (1-1). Όσον αφορά το σημερινό ματς με τον Δούκα (που θα πάει κάποτε θα ξανασυναντηθούμε μικρέ Δούκα), η ομάδα ήταν μπροστά μέχρι το τρίτο δεκάλεπτο αλλά λύγισε στα τελευταία τρία λεπτά.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 21-15, 41-41, 60-65, 79-74
Διαιτητές: Μάνος-Ανδρικόπουλος-Τσαρούχα
ΔΟΥΚΑΣ (Συμεωνίδης): Τζόρτζεβιτς 10, Καυκής 12 (3), Μιχάλογλου 4 (1), Κουκάς 8 (1), Κυρίτσης 27 (2), Σπυρόπουλος 3, Καραμπάτσος, Παύλος 5 (1), Μολφέτας 10 (2).
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Καραγιάννης): Λάκκας 5 (1), Παπαδιονυσίου, Τσιότρας 6, Πολυτάρχου 12 (4), Παπαντωνάκος 11 (3), Σκουλίδας 10 (2), Ψαρόπουλος 3, Κατιάκος 12, Πέτρουλας 6, Γκίλχριστ 9.