«Έπεσε» ο ΓΣΠ στη Λιβαδειά (61-68)

Να το πάρουμε τελικά απόφαση!. Σωτηρία απευθείας πολύ πολύ  δύσκολη!.

Σωτηρία μέσα από τα play out ναι!. Μια ακόμη ήττα για τον «Γου Σου Που» σε ένα πολύ κομβικό παιχνίδι στη Λιβαδειά για την ομάδα της πόλης μας με σκορ 68-61 και πλέον το πρωτάθλημα παίρνει «άγριες διαστάσεις» μιας και το Πευκοχώρι που όλοι μας είχαμε ξεγραμμένο κέρδισε στο «Ιβανόφειο» τον Ηρακλή που μπαίνει και αυτός στο πρόβλημα. Όσον φορά το «δικό» μας παιχνίδι στη Λιβαδειά ο ΓΣΠ είχε το προβάδισμα με βραχεία κεφαλή μέχρι το ημίχρονο. Στο τρίτο δεκάλεπτο πήρε προβάδισμα η Λιβαδειά που άλλαξε μεσοβδόμαδα τον τέταρτο προπονητή της για φέτος και το κράτησε μέχρι το τέλος με μια διαφορά επτά πόντων.

Δεκάλεπτα:  18-13, 28-30, 43-40, 68-61
Διαιτητές:  Πουρσανίδης Κ.-Ταρενίδης Στ.-Ζαχαρής
ΛΙΒΑΔΕΙΑ (Σταθούλης): Κοιτσάνος,  Ντακούλιας 7 (1), Βουκαντίνοβ 10, Καλαμπάκας 4, Βούλγαρης, Χάλαρης 10, Γκαγκαλούδης 15 (2),  Μαχαίρας 7,  Σταύρου, , Δημητριάδης 15 (1).
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Καραγιάννης): Λάκκας 13, Γοργόνης, Παπαδιονυσίου 10 (2), Τσιότρας 2, Πολυτάρχου 12 (2), Παπαντωνάκος,  Σκουλίδας 12 (1), Ψαρόπουλός 8, Μπλανκεσιπ, Πέτρουλας, Γκίλκριστ 6.