Τελευταία ενημέρωση 20:50, 19 Απρ 2024

Νέα ήττα, όγδοη στην σειρά και το ερώτημα είναι ξεκάθαρο:«ΓΣΠάρα μας για πού το βάζεις;».

Τον άθλο των άθλων πρέπει να κάνει πλέον το μπασκετικό καμάρι του Περιστερίου για να προλάβει το τρένο της παραμονής στην Α2 καθώς ηττήθηκε σήμερα και από το Ψυχικό σε εξ΄αναβολής παιχνίδι που έγινε στο κλειστό Ψυχικού με σκορ 75-62. Οι γηπεδούχοι που προέρχονταν από τρεις συνεχόμενες ήττες έπιασαν εξαιρετική απόδοση στο τρίτο δεκάλεπτο φτάνοντας τον απολογισμό του στο 4-5, με το Περιστέρι να μένει καθηλωμένο στο 1-8 και με τον Νίκο Καραγιάννη να έχει 0/2, έχοντας χάσει και στο Κερατσίνι από τον Φάρο.

Το παιχνίδι ήταν κλειστό στο πρώτο ημίχρονο (31-27), με την ομάδα του Γιώργου Ρεμεντέλα να τρέχει ένα επιμέρους σερί 34-19, και να ανεβάζει τη διαφορά στο 65-46 στο 33', καθαρίζοντας τη νίκη.

Διαιτητές: Μαγκλογιάννης, Θεονάς, Διμπινούδης.
Δεκάλεπτα: 18-16, 31-27, 51-43, 75-62.
ΨΥΧΙΚΟ (Ρεμεντέλας): Νίκου 10 (1), Ντ. Αχής 8 (2), Μοσχοβίτης 4, Παπανικολάου 13 (2), Δημάκος 9, Στ. Αχής 5, Αγγελακόπουλος 18 (4), Γκάτζο 3(1), Μελισσαράτος 5, Τσιώκος, Πάνου.
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Καραγιάννης): Λάκκας, Παπαδιονυσίου 2, Τσιότρας 7, Πολυταρχου 5 (1), Σκουλίδας 6, Ψαρόπουλος 3, Κατιάκος 15, Πέτρουλας, Γκίλκριστ 24 (16 ριμπ).