Τελευταία ενημέρωση 22:40, 12 Ιουν 2024
Κατηγορία Ανθούπολη

Η Ανθούπολη δεν δυσκολευτηκε απέναντι στον Άτλα Κυψέλης  (4-0) που υποβιβάστηκε στη Γ' κατηγορία.

Πηγή Soccerlive.gr

Στο 64' ο Μακρής άνοιξε το σκορ με πλασέ και τρία λεπτά μετά (67') ο Ζαχαριάς σημείωσε το 2-0 με προσωπική ενέργεια και πλασέ. Στο 80' ο Τζαμαλής ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 με σουτ και τρία λεπτά αργότερα (83') ο Ζαχαριάς πέτυχε το πιο όμορφο γκολ του αγώνα με δυνατό σουτ από θέση εκτός περιοχής για το τελικό 4-0.

Διαιτητές: Κωσταγιάννης, Κατελανάκης-Σερεβέτας

ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ (Δημήτρης Τζαβέλας): Δρίβας (81' Αλεξίου), Άντζελος, Βανταράκης (64' Ντούπης), Κακιώρης, Λάσκαρης, Μακρής, Καττής (46' Ζαχαριάς), Λαϊνάς (81' Ντόκο), Τζαμαλής, Κυριαζής, Καλογερόπουλος (64' Πάσσαρης).

ΑΤΛΑΣ ΚΥΨΕΛΗΣ (Δημήτρης Σλεποκούροβ): Κουντουράς, Κόστα (46' Μπάρε), Λιβάνιος, Μαρμαράς (75' Τσαλαβούτας), Κοσμίδης, Κώης, Ονούκου, Στραβοκέφαλος (84' Συρίδης), Καβαλιέρης, Διαμαντόπουλος (46' Τσιτσόπουλος).

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Γενική Συνέλευση την Πέμπτη »