Τελευταία ενημέρωση 21:39, 18 Απρ 2024
Κατηγορία Ιπποκράτης

Την ήττα από τη Δόξα Βύρωνα με σκορ 1-0 στο γήπεδο του Ήφαιστου γνώρισε ο Ιπποκράτης.

Μόλις στο 7ο λεπτό οι κυανόλευκοι πέτυχαν το «χρυσό» γκολ, με τον Καρατσομπανάκη να πλασάρει εύστοχα, αξιοποιώντας κάθετη πάσα του Φυρίγου (0-1). Στο 23ο λεπτό οι Μπότης και Βουτάς είχαν αψιμαχία, με τον διαιτητή Μπαϊρακτάρη να τους δείχνει τον δρόμο προς τα αποδυτήρια με απευθείας κόκκινη κάρτα για «βίαιη αλληλοαπώθηση». Στο 62ο λεπτό η Δόξα «άγγιξε» το γκολ, όμως η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι από το σουτ που επιχείρησε ο Δούκας.

Διαιτητές: Μπαϊρακτάρης, Κρασώνης-Μαρκαντωνάτος

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ (Θανάσης Ζαμπούρας): Τεννές, Ρουμελιωτάκης (69' Μωραΐτης), Γκούντουβας (63' Κανδηλιώτης), Σκλαβενίτης, Σοϊλές (46' Μελέτης), Σπανουδάκης, Μπότης, Κολοβός, Λέκκας, Αγγελόπουλος (12' λ.τρ. Νάτσης), Βασιλείου (46' Χριστούλης)

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ (Δημήτρης Κωνσταντόπουλος): Μεϊμάρογλου, Τζάρτζαλος (46' Δούκας), Βουτάς, Ρωμανός, Χουχούλης, Τσακλάνος, Χαλβατζής, Φυρίγος, Καρατσομπανάκης (30' Σ. Μίζιος), Ζευκιλής (72' Νικόλας (92' Τσαουρδάς)), Τσακναρής (46' Λεβέντης).