Τελευταία ενημέρωση 08:20, 21 Μαϊ 2024
Κατηγορία Άγιος Ιερόθεος

Άλλη μια ήττα για τον Άγιο Ιερόθεο, αυτή τη φορά στη Χωράφα από τον Αλμυρό Κρήτης με σκορ 2-1 και παραμένει ουραγός στη βαθμολογία.

Μόλις στο 11ο λεπτό ο Βουιδάσκης άνοιξε το σκορ με απευθείας εκτέλεση κόρνερ (0-1) και επτά λεπτά μετά (18') ο Κοιλιάρας πέτυχε το 0-2 με σουτ. Στη συνέχεια, οι Κρητικοί έκαναν διαχείριση του αγώνα, κρατώντας τους βαθμούς της νίκης. Από την πλευρά τους, το μόνο που μπόρεσαν οι κιτρινόμαυροι, ήταν να μειώσουν για το τελικό 1-2 στο 89' με εκτέλεση φάουλ του Μπιλικαΐδη.

Διαιτητές: Κακριδής, Ιωαννίδης (Πειραιά)-Χρ. Αλεξόπουλος (Ανατολλικής Αττικής)

AΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ (Νίκος Ίσσαρης): Μανωλικίδης, Μονεμβασίτης, Κωστής (70' Ασημάκης), Χριστόπουλος, Κωτσερίδης, Ρόπας, Καρβέλης (70' Ευθυμιάδης), Κριτούλης, Μπιλικαΐδης, Μπαρμπιέρι, Μουστάκης

ΑΛΜΥΡΟΣ (Μανόλης Σουτζής): Χανιωτάκης, Παγώνης (33' Χαϊντίνι), Πατινιώτης, Αγαπάκης, Θεοδωράκης, Πιερτζιάκομι, Βουιδάσκης (50' Ξενοκτιστάκης), Μπάνβο (62' Κατσικοκέρης), Κοιλιάρας, Μπέριος, Ενγκουέμ.