Με ήττα (73-59) από την Rising Stars South ολοκλήρωσε την παρουσία της στο τουρνουά Rising Stars  η ομάδα του ΓΣ Περιστερίου την τελευταία ημέρα της διοργάνωσης στη Ραφήνα.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο από το ξεκίνημα της αναμέτρησης και έκλεισε η πρώτη περίοδος με 16-16 (στο 10’). Η Rising Stars South στην δεύτερη περίοδο με τους Μιχάλη Σφακιανάκη και Ντανίλα Μαργκολίν μπόρεσε να ξεφύγει με 14 πόντους (36-22 στο 18.50’’).

Στην επανάληψη, οι παίκτες των Παπαμάρκου-Δελή μπόρεσαν να επιστρέψουν με λύσεις που βρήκαν από τους Αλέξη Καμπερίδη, Νίκο Πολίτη και Αλέξη Αλεξάκη (45-40 στο 25’). Βέβαια ο αντίπαλος αντέδρασε και με καλάθι του Γιώργου Σιώτα έκλεισε το τρίτο 10λεπτο στο +8 (58-50 στο 30’).

Στο τελευταίο 10λεπτο παρά τις προσπάθειες του Αλέξη Αλεξάκη (62-57, στο 34’) η μικτή ομάδα Νότου βρήκε πόντους από τον Απόστολο Νικολαΐδη και ανέβασε τη διαφορά στο +11 (68-57, 36’) εξασφαλίζοντας ουσιαστικά τη νίκη.

ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τσώνος, Στρέμπας, Λαζόγκα.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-16, 36-26, 58-50, 73-59.

Rising Stars South (Μάγειρας): Σφακιανάκης 10, Μπότσης 4, Νικολαϊδης 13 (2), Χαντζής 6, Γκόλαντας 4, Μπαλόπουλος 2, Σιώτας 8 (2), Κακαρούχας 4, Ιωαννίδης 2, Ανδρουλιδάκης 10 (2), Μαργκολίν 4, Παπαζώτος 6.

ΓΣ Περιστερίου (Παπαμάρκος-Δελή): Πιάρας, Μπέμπελος 4, Ντίπτσης 6, Πολίτης 3 (1), Λιοσάτος, Πασχάλης, Παγώνης 9 (1), Κολοβός 2, Καμπερίδης 11 (1), Παλληκαράς 4, Αλεξάκης 20 (3).