Τελευταία ενημέρωση 03:45, 20 Απρ 2024

Περίπατο στην πρεμιέρα οι Έφηβοι του ΓΣΠ!

Με εμφατική νίκη ξεκίνησε το Περιστέρι στην Τελική Φάση του 49ου Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Εφήβων που διεξάγεται στο Ηράκλειο Κρήτης, καθώς επικράτησε της οικοδέσποινας ομάδας με 95-46.

Το Ηράκλειο προηγήθηκε στο σκορ στα πρώτα λεπτά του αγώνα (3-6, 1΄40΄΄), όμως το Περιστέρι όταν βρήκε ρυθμό ήταν ασταμάτητο και με ένα σερί 13-0 πέρασε μπροστά με 16-6 (4΄31΄΄). Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν καταστροφικό για τους Κρητικούς, καθώς το σερί 23-0 από το Περιστέρι άνοιξε τη ψαλίδα του σκορ  με 49-17 (15΄14΄΄). Η μέγιστη διαφορά έφθασε στο +53 (95-42, 37΄07΄΄).

Δεκάλεπτα: 26-17, 63-26, 81-38, 95-46

Διαιτητές: Χριστινάκης, Γεράνιος, Τηγάνης

Περιστέρι (Παπαμάρκος): Φύτρος 10, Μπιλαλής 5(1), Μπέμπελος, Ντιπτσής 3, Μανιάς, Μαραγκουδάκης 1, Βλαχογιάννης 17(4), Μπουντούρης 18, Καμπερίδης 6, Φίλιππας 12, Ζούγρης 10, Σταυρακόπουλος 13(3).

Ηράκλειο (Πετράκης): Κανατάκης 2, Γενιτσαρίδης 7, Σαραντουλάκης, Μουτάφης 2, Κουγιουμτζής 4, Μηλαθιανάκης 6, Λαμπράκης 6, Τσαγκαράκης, Βογιατζάκης, Κατσουρρί 14, Αλατσάκης, Μαρκάκης 3(1).

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Η προσπάθεια έμεινε ημιτελής! »