Τελευταία ενημέρωση 16:41, 25 Απρ 2024
Κατηγορία Φοίνικας
Στην διαδικασία των πέναλτι ο Φοίνικας Περιστερίου κατάφερε να αποκλείσει τον ΓΣ Καισαριανής, επικρατώντας με 4-1, ενώ ο κανονικός αγώνας και η παράταση έληξαν 0-0.
 Οι γηπεδούχοι είχαν την πρωτοβουλία στο μεγαλύτερο μέρος του ματς, αλλά η αστοχία, η ατυχία και ο καταπληκτικός γκολκίπερ Μώτος δεν τους επέτρεψαν να σκοράρουν. Στο 33΄ο Χατζηστεφάνου εκτέλεσε πέναλτι με τον Μώτο να αποκρούει, ενώ στο 110΄η προσπάθεια του Λούρμπα σταμάτησε στο δοκάρι.

ΓΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ: Αλεξανδρής, Χατζηστεφάνου, Κοσμίδης, Χιώτης (46′ Κόκτι), Αλεξίου, Αϊβάζης, Λούρμπας, Τσακλάνος, Γεωργίου (96΄Πεμάι), Κατωπόδης (65′ Λεπτάκης), Οικονομόπουλος (46′ Νίκου).

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: Μώτος, Ζακυνθινός (46΄Δαρδαμάνης), Λάσκαρης, Αναγνωστόπουλος (87΄Καλόγηρος) Λιαγκόζης (89′ Καλογήρος), Παπανικολάου (85′ Καμπουρίδης), Μάζης, Κούτρης, Θεοδώρου,Καραγιώργος (46′ Σταμάτης)(96′ λ.τ. Ηλιόπουλος), Σοροβίγκας.

Πηγή: stoplekto.gr

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Λαζάρου: Το μυαλό μας στον Σταμάτη »