«Κόντρα σε όλους και σε όλα για ακόμα μια φορά» αναφέρουν οι οργανωμένοι φίλαθλοι Fentagin για το χθεσινό ματς με την ΑΕΚ και συνεχίζουν αναφέροντας τα εξής: «Μπράβο στην ομάδα για την μαχητική εμφάνισή της δείχνοντας απο την αρχή του αγώνα ποιος είναι το αφεντικό..αλλά το διαιτητικό τρίο σε ακόμα έναν αγώνα έκανε το καθήκον του.
Εμείς θα είμαστε εκεί είτε είναι Δευτέρα, Σάββατο ή Κυριακή. Μπράβο και στον κόσμο για την παρουσία του. Φωνή, κερκιδάρα παράδειγμα προς μίμηση και άψογη συμπεριφορά του κόσμου για ακόμα μια φορά παρά τις προκλήσεις που δεχόταν συνεχώς.
Ομάδα και κόσμος συνεχίζουμε ενωμένοι μέχρι το τέλος κόντρα σε όλους.
Υγ1: ΕΠΟ ,ΛΙΓΚΑ ΑΚΟΥΣΤΕ ΤΟ ΚΑΛΑ...ΤΑ ΠΕΤΑΛΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ, ΘΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝΕ ΦΩΤΙΑ..
Υγ2: Ευχαριστούμε τα παιδιά από τον Παναιτωλικό για την στήριξη.».
Στο κλειστό του Μετς με αντίπαλο τον Πρωτέα αγωνίζεται μεθαύριο η Ανδρική Ομάδα της Άμιλλας για το πρωτάθλημα της Β' ΕΣΚΑ.
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΠΕ | 20:00 | ΜΕΤΣ Α | ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ | ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ | |||
ΠΕ | 21:00 | ΝΗΑΡ ΗΣΤ ΚΛ. | ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ | ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ | |||
ΠΕ | 21:00 | ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ | ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ | ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ | |||
ΠΕ | 21:30 | ΙΛΙΟΥ ΚΛ. Α | ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ | ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ | |||
ΠΕ | 21:30 | ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ | ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ | ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. | |||
ΠΕ | 21:45 | ΓΕΡΑΚΑ ΚΛ. | ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ | ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ | |||
ΠΕ | 22:00 | ΣΤΡΕΦΗ | ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ | ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ |
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ | 37 | 19 | 18 | 1 | 0 | 0 | 1231 | 1062 | 169 | ||
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ | 33 | 18 | 15 | 3 | 0 | 0 | 1175 | 986 | 189 | ||
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ | 31 | 18 | 13 | 5 | 0 | 0 | 1187 | 1040 | 147 | ||
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ | 31 | 19 | 12 | 7 | 0 | 0 | 1211 | 1147 | 64 | ||
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ | 30 | 19 | 11 | 8 | 0 | 0 | 1325 | 1298 | 27 | ||
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ | 28 | 19 | 9 | 10 | 0 | 0 | 1213 | 1244 | -31 | ||
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ | 27 | 18 | 9 | 9 | 0 | 0 | 1165 | 1111 | 54 | ||
ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ | 27 | 19 | 8 | 11 | 0 | 0 | 1150 | 1163 | -13 | ||
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ | 26 | 19 | 7 | 12 | 0 | 0 | 1178 | 1247 | -69 | ||
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. | 26 | 18 | 8 | 10 | 0 | 0 | 1130 | 1186 | -56 | ||
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ | 25 | 17 | 8 | 9 | 0 | 0 | 1052 | 1033 | 19 | ||
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ | 25 | 19 | 6 | 13 | 0 | 0 | 1161 | 1258 | -97 | ||
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ | 24 | 19 | 5 | 14 | 0 | 0 | 1199 | 1243 | -44 | ||
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ | 20 | 19 | 1 | 18 | 0 | 0 | 998 | 1357 | -359 | 0 | 1,000 |
Μια νίκη ακόμη που θα τον φέρει πιο κοντά με την Α' κατηγορία είναι έτοιμος να προσθέσει στο ενεργητικό του ο Φίλιππος ο οποίος θα αντιμετωπίσει μεθαύριο εκτός έδρας τον κατώτερό του Κυψελιακό.
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΠΕ | 01/03/2018 | 20:00 | ΜΕΤΣ Α | ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ | ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ | ||
ΠΕ | 01/03/2018 | 21:00 | ΝΗΑΡ ΗΣΤ ΚΛ. | ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ | ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ | ||
ΠΕ | 01/03/2018 | 21:00 | ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ | ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ | ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ | ||
ΠΕ | 01/03/2018 | 21:30 | ΙΛΙΟΥ ΚΛ. Α | ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ | ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ | ||
ΠΕ | 01/03/2018 | 21:30 | ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ | ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ | ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. | ||
ΠΕ | 01/03/2018 | 21:45 | ΓΕΡΑΚΑ ΚΛ. | ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ | ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ | ||
ΠΕ | 01/03/2018 | 22:00 | ΣΤΡΕΦΗ | ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ | ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ |
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ | 37 | 19 | 18 | 1 | 0 | 0 | 1231 | 1062 | 169 | ||
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ | 33 | 18 | 15 | 3 | 0 | 0 | 1175 | 986 | 189 | ||
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ | 31 | 18 | 13 | 5 | 0 | 0 | 1187 | 1040 | 147 | ||
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ | 31 | 19 | 12 | 7 | 0 | 0 | 1211 | 1147 | 64 | ||
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ | 30 | 19 | 11 | 8 | 0 | 0 | 1325 | 1298 | 27 | ||
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ | 28 | 19 | 9 | 10 | 0 | 0 | 1213 | 1244 | -31 | ||
ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ | 27 | 18 | 9 | 9 | 0 | 0 | 1165 | 1111 | 54 | ||
ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ | 27 | 19 | 8 | 11 | 0 | 0 | 1150 | 1163 | -13 | ||
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ | 26 | 19 | 7 | 12 | 0 | 0 | 1178 | 1247 | -69 | ||
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. | 26 | 18 | 8 | 10 | 0 | 0 | 1130 | 1186 | -56 | ||
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ | 25 | 17 | 8 | 9 | 0 | 0 | 1052 | 1033 | 19 | ||
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ | 25 | 19 | 6 | 13 | 0 | 0 | 1161 | 1258 | -97 | ||
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ | 24 | 19 | 5 | 14 | 0 | 0 | 1199 | 1243 | -44 | ||
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ | 20 | 19 | 1 | 18 | 0 | 0 | 998 | 1357 | -359 |
Δύσκολο έργο έχει αύριο η Γυναικεία Ομάδα της Άμιλλας η οποία θα υποδεχθεί τις Κουκουβάουνες και χρειάζεται να δείξει υψηλό επίπεδο συγκέντρωσης και αγωνιστικής πειθαρχίας για να κατακτήσει την 17η φετινη νίκη της.
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΤΕ | 28/02/2018 | 21:30 | ΜΠΟΥΡΝΑΖΙΟΥ ΚΛ. | ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ | ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ | ||
ΤΕ | 28/02/2018 | 21:45 | ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ | ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ | ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ | ||
ΤΕ | 28/02/2018 | 22:00 | ΧΡ.ΑΓΓΟΥΡΑΚΗΣ | ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ | ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ | ||
ΤΕ | 28/02/2018 | 22:00 | Ν.ΙΩΝΙΑΣ ΚΛ. Β΄ | ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ | ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ | ||
ΤΕ | 28/02/2018 | 22:00 | ΡΟΥΦ | ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. | ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ | ||
ΠΑ | 02/03/2018 | 22:00 | ΡΟΥΦ | ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ | ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ |
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ | 35 | 19 | 16 | 3 | 0 | 0 | 896 | 652 | 244 | ||
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ | 34 | 18 | 16 | 2 | 0 | 0 | 908 | 672 | 236 | ||
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ | 33 | 19 | 14 | 5 | 0 | 0 | 869 | 683 | 186 | ||
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ | 33 | 19 | 14 | 5 | 0 | 0 | 786 | 656 | 130 | ||
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ | 32 | 19 | 13 | 6 | 0 | 0 | 809 | 659 | 150 | ||
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ | 30 | 19 | 11 | 8 | 0 | 0 | 821 | 765 | 56 | ||
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ | 30 | 19 | 11 | 8 | 0 | 0 | 810 | 686 | 124 | ||
ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ | 25 | 19 | 6 | 13 | 0 | 0 | 633 | 814 | -181 | ||
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ | 23 | 19 | 4 | 15 | 0 | 0 | 704 | 914 | -210 | ||
ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ | 22 | 19 | 3 | 16 | 0 | 0 | 600 | 791 | -191 | ||
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. | 21 | 19 | 3 | 15 | 1 | 0 | 625 | 854 | -229 | ||
ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ | 19 | 18 | 2 | 15 | 1 | 0 | 575 | 890 | -315 |
Μετά την επιτυχία των αθλητών αγωνιστικής κατηγορίας στο Χειμερινό πρωτάθλημα Νοτίου Ελλάδος Κατηγοριών, ήρθε το χειμερινό πρωτάθλημα ΟΠΕΝ Ανδρών - Γυναικών που πραγματοποιήθηκε στις 23 - 25 Φεβρουαρίου 2018 στο Ο.Α.Κ.Α..
Οι αθλητές του Γλαύκου πραγματοποίησαν μία πολύ καλή παρουσία και σε αυτούς τους αγώνες. Με τη συμμετοχή 9 αθλητών, -τριών κατακτήθηκαν 1 ασημένιο, 2 χάλκινα και 7 θέσεις σε τελικούς.
Τα μετάλλια κατάκτησαν οι: Αιβαλιώτης Ευάγγελος 1 ασημένιο και 1 χάλκινο στα 100μ. πεταλούδα και 50μ. ύπτιο ανδρών με χρόνο 00:54:52 και 00:26:56 αντίστοιχα και Μπράμου Ειρήνη 1 χάλκινο στα 50μ. ύπτιο γυναικών με χρόνο 00:30:37.
Θέσεις σε τελικούς κατέκτησαν οι: Γιαννόπουλος Νίκος 4ος στα 200μ. ύπτιο ανδρών και 8ος στα 100μ. ύπτιο ανδρών, Τάρλεβ Μαρίνα 6η στα 50μ. ελεύθερο γυναικών και 7η στα 50μ. πεταλούδα γυναικών, Γιαννόπουλος Νίκος, Ματσώτα Μαριλένα, ΑΪβαλιώτης Ευάγγελος, Τάρλεβ Μαρίνα 6οι στα 4 Χ 100 μικτή ομαδική Μικτή, Αϊβαλιώτης Ευάγγελος 7ος στα 50μ. πεταλούδα ανδρών και Ασπράγκαθου Αναστασία, Ματσώτα Μαριλένα, Μπράμου Ειρήνη, Τάρλεβ Μαρίνα 7ες στα 4 Χ 100μ. μικτή ομαδική γυναικών
Η εμφάνιση όλων των αθλητών της ομάδας, ήταν εξαιρετική και για μια ακόμη χρονιά δείχνει το σπουδαίο έργο που γίνεται από όλους αθόρυβα, αλλά με πολλές ελπίδες για ακόμα μεγαλύτερες διακρίσεις στα θερινά πρωταθλήματα.
Τέλος, το Δ.Σ. του Κ.Ο.Π. ΓΛΑΥΚΟΣ ευχαριστεί μέσα από την καρδιά του όλους τους αθλητές, -τριες και τους προπονητές για τις χαρές που προσφέρουν και τους εύχεται πολλές και καλές επιτυχίες, καλή συνέχεια στην υπόλοιπη αγωνιστική περίοδο και υπόσχεται ότι θα συνεχίσει με όλες τις δυνάμεις του να είναι πάντα δίπλα τους.