Ένα ακόμη δυνατό τεστ, μετά από εκείνο με την Κόρινθο, απέναντι σε ομάδα Γ' Εθνικής από το οποίο θα βγουν πολλά και χρήσιμα συμπεράσματα θα δώσει την Κυριακή ο Άγιος Ιερόθεος.
Η ενημέρωση των γονέων για τη λειτουργία και τους στόχους της Ακαδημίας αποτελεί προτεραιότητα στον Άγιο Ιερόθεο καθώς τους προσκαλεί το ερχόμενο Σάββατο στην αίθουσα ΚΥΒΕ (Εθνάρχου Μακαρίου 1 & Κηφισού στο Περιστέρι) στις 18.00 με σκοπό να τους αναλύσει το πλάνο της νέας σεζόν.
Πλούσιο θα είναι όμως το Σαββατοκύριακο και το αγωνιστικό πρόγραμμα που περιλαμβάνει τους εξής αγώνες:
Κ18
ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ-ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 10.15
ΓΗΠΕΔΟ ΧΩΡΑΦΑΣ (11×11)
Κ16
ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ-ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 09.00
ΓΗΠΕΔΟ ΧΩΡΑΦΑΣ (11×11)
Κ14 (Α)
ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ-ΗΦΑΙΣΤΟΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 12.00
ΓΗΠΕΔΟ ΧΩΡΑΦΑΣ (11×11)
Κ14 (Β)
ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ-ΗΦΑΙΣΤΟΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 13.00
ΓΗΠΕΔΟ ΧΩΡΑΦΑΣ (11×11)
Κ12 (Α)
ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ-ΣΚΟΡΠΙΟΣ ΦΥΛΗΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 14.00
ΓΗΠΕΔΟ ΧΩΡΑΦΑΣ (11×11)
Κ12 (Β)
ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ-ΣΚΟΡΠΙΟΣ ΦΥΛΗΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 15.00
ΓΗΠΕΔΟ ΧΩΡΑΦΑΣ (11×11)
Κ12 (Γ)
ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ-ΣΚΟΡΠΙΟΣ ΦΥΛΗΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 16.00
ΓΗΠΕΔΟ ΧΩΡΑΦΑΣ (11×11)
Συνέχεια στο πολύ καλό ξεκίνημα της στη νέα χρονιά με την ευρεία νίκη επί του Απόλλωνα Περιστερίου με 5-0 θέλει να δώσει η Ανθούπολη η οποία προετοιμάζεται για το εκτός έδρας παιχνίδι με τη Λαύρα Αργυρούπολης για τη Β' φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑ.
Η περιστεριώτικη ομάδα που έχει σαφώς πιο ποιοτικό ρόστερ συγκριτικά με τις προηγούμενες σεζόν φιλοδοξεί να αλλάξει level στο ερχόμενο πρωτάθλημα και τα ματς του Κυπέλλου είναι ένα κίνητρο για να αποδείξει ότι θέλει να στοχεύσει σε κάτι διαφορετικό.
ΛΑΥΡΑ ΑΡΓ/ΛΗΣ - ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ | ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ Β΄ | Κυριακή | 16/09/18 | 16:30 |
Η πολύ καλή απόδοση των παικτών μετρίασε στην Τόλμη την πίκρα του αποκλεισμού από την συνέχεια του Κυπέλλου ΕΠΣΑ στα πέναλτι από την ΑΕ Ιλίου εκτός έδρας.
Στον ίδιο όμιλο (1ος) της Β' Κατηγορίας ΕΠΣΑ κληρώθηκαν τέσσερις ομάδες του Περιστερίου αφήνοντας μόνη στον 2ο όμιλο την Άμιλλα και μόνη στον στον 3ο όμιλο την έκτη εκπρόσωπο της πόλης μας που είναι η Ανθούπολη.
Πρόκειται για τις Κηπούπολη, Φοίνικα, Χρυσούπολη, Ηρακλή, το πρόγραμμα των οποίων στην πρεμιέρα έχει ως εξής:
ΠΑΟΚ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΑΟ Ν ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ | ||||||
ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ - ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ | ||||||
ΕΛΠΙΔΑ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ - ΚΟΛΩΝΟΣ | ||||||
ΠΟΨ - ΑΟ.Ν.Φ.ΑΤΤΑΛΟΣ | ||||||
ΠΑΠΑΓΟΣ - ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ | ||||||
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ | ||||||
ΑΣΤΕΡΑΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΑΘΗΝΑΪΔΑ | ||||||
ΑΛΣΟΥΠΟΛΗ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ |
Το πρόγραμμα της πρεμιέρας για την Άμιλλα έχει ως εξής:
ΑΕ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΒΥΡΩΝ | ||||||
ΙΕΡΑΠΟΛΗ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΜΕΤ/ΣΗΣ | ||||||
ΜΕΛΙΣΣΙΑ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ | ||||||
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ - ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ | ||||||
ΑΕ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ - ΥΜΗΤΤΟΣ | ||||||
ΠΕΥΚΗ - ΑΓ. ΘΩΜΑΣ | ||||||
ΚΟΨΑΧΕΙΛΑ - ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ | ||||||
ΑΙΜΟΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ - ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ |
Το πρόγραμμα της πρεμιέρας για την Ανθούπολη έχει ως εξής:
ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ - ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ | ||||||
ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘΗΝΩΝ - ΝΙΚΗ ΑΛΙΜΟΥ | ||||||
ΤΕΡΨΙΘΕΑ - ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ | ||||||
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2010 | ||||||
ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ - ΑΓ. ΕΛΕΟΥΣΑ | ||||||
ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ | ||||||
ΚΑΜΑΤΕΡΟ - ΛΑΥΡΑ ΑΡΓ/ΛΗΣ | ||||||
ΓΚΥΖΙΑΚΟΣ - ΑΕ ΑΙΓΑΛΕΩ |