Για την 16η αγωνιστική της Α' κατηγορίας Ανδρών, ο Φίλιππος προέρχεται από νίκη επί του Απόλλωνα, θα αντιμετωπίσει αύριο στο Ζηρίνειο την ομάδα της Κηφισιάς.
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΔΕ | 28/01/2019 | 19:45 | ΠΕΥΚΗΣ Β | ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ | ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ | ||
ΔΕ | 28/01/2019 | 20:30 | Ν.ΠΕΡΚΙΖΑΣ | ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ | ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ | ||
ΔΕ | 28/01/2019 | 20:30 | ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ Α | ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ | ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ | ||
ΔΕ | 28/01/2019 | 21:00 | 2ο ΛΥΚ.ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ | ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ | ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. | ||
ΔΕ | 28/01/2019 | 21:30 | ΑΠΟΛΛΩΝΟΣ | ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ | ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ | ||
ΔΕ | 28/01/2019 | 21:45 | ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ | ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ | ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ. | ||
ΔΕ | 28/01/2019 | 21:45 | ΖΗΡΙΝΕΙΟ Α | ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ | ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ |
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ | 29 | 15 | 14 | 1 | 0 | 0 | 1108 | 988 | |||
ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ. | 29 | 15 | 14 | 1 | 0 | 0 | 1198 | 958 | |||
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ | 27 | 15 | 12 | 3 | 0 | 0 | 1044 | 935 | |||
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ | 25 | 15 | 10 | 5 | 0 | 0 | 999 | 969 | |||
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ | 24 | 15 | 9 | 6 | 0 | 0 | 985 | 969 | |||
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ | 23 | 15 | 8 | 7 | 0 | 0 | 1060 | 1094 | |||
ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ | 21 | 15 | 6 | 9 | 0 | 0 | 1007 | 1041 | |||
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ | 21 | 15 | 6 | 9 | 0 | 0 | 918 | 961 | |||
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ | 20 | 15 | 5 | 10 | 0 | 0 | 1029 | 1064 | |||
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ | 20 | 15 | 5 | 10 | 0 | 0 | 959 | 981 | |||
ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ. | 20 | 15 | 5 | 10 | 0 | 0 | 1018 | 1087 | |||
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ | 20 | 15 | 5 | 10 | 0 | 0 | 976 | 1033 | |||
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ | 20 | 15 | 5 | 10 | 0 | 0 | 938 | 996 | |||
ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ | 15 | 15 | 1 | 14 | 0 | 1 | 874 | 1037 |
Βγάζοντας μεγάλα ψυχικά αποθέματα και παλεύοντας σκληρά μέχρι το τέλος ο ΑΟ Περιστερίου πέτυχε την πρώτη του νίκη στο φετινό πρωτάθλημα μετά από 17 αγωνιστικές και πήρε το φιλί της ζωής για την συνέχεια στη μάχη που έχει μπροστά του για την παραμονή στην κατηγορία.
Μετά από 9 μήνες ακριβώς ο Αρμ Ουάρντα θα φορέσει και πάλι τη φανέλα του Ατρόμητου σε αγώνα πρωταθλήματος καθώς συμπεριλήφθηκε κανονικά, όπως αναμενόταν στην αποστολή του αυριανού αγώνα στη Λαμία.
Την πρωτοχρονιάτικη πίτα της θα κόψει αύριο η Πνευματική Στέγη και παράλληλα θα βραβεύσει τους σκακιστές που διακρίθηκαν στη χρονιά που μας πέρασε.
Η εκδήλωση θα γίνει στο εντευκτήριο του συλλόγου και θα ξεκινήσει στις 19.30.
Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου στην Ακαδημία του Άγιου Ιερόθεου (τεχνικός διευθυντής ο Δημήτρης Βαφειάδης) έχει ως εξής:
Κ18(1)
ΦΩΣΤΗΡΑΣ-ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 10.30
ΓΗΠΕΔΟ ΤΑΥΡΟΥ Β'
Κ18(2)-Κ16(2)
ΡΕΠΟ
Κ16(1)
ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ-ΤΡΑΧΩΝΕΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 20.00
ΓΗΠΕΔΟ ΧΩΡΑΦΑΣ
Κ14(1)
ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 12.15
ΓΗΠΕΔΟ ΝΤΑΜΑΡΙ ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ
Κ14(2)
ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ-ΑΟ ΙΛΙΟΥ
ΣΑΒΒΑΤΟ 11.00
ΓΗΠΕΔΟ ΝΤΑΜΑΡΙ ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ
Κ14(3)
ΑΓΙΑ ΕΛΕΟΥΣΑ-ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 13.00
ΓΗΠΕΔΟ ΑΓΙΑΣ ΕΛΕΟΥΣΑΣ (ΡΙΜΙΝΙΤΙΚΑ)
Κ12(1)
ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ-ΙΕΡΑΠΟΛΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 18.30
ΓΗΠΕΔΟ ΧΩΡΑΦΑΣ
Κ12(2)
ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ-ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 09.00
ΓΗΠΕΔΟ ΝΤΑΜΑΡΙ ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ
Κ12(3)
ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ-ΙΑΣΩΝ
ΣΑΒΒΑΤΟ 10.00
ΓΗΠΕΔΟ ΝΤΑΜΑΡΙ ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ
Κ10(1)
ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ.
ΚΥΡΙΑΚΗ 18.00
ΓΗΠΕΔΟ ΧΩΡΑΦΑΣ (7Χ7)
Κ10(2)
ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ-ΟΣΦΠ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 10.00
ΓΗΠΕΔΟ ΧΩΡΑΦΑΣ (7Χ7)
Κ10(3)
ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ-ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 19.00
ΓΗΠΕΔΟ ΧΩΡΑΦΑΣ (7Χ7)
Κ8(1)
ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
ΣΑΒΒΑΤΟ 12.00
ΓΗΠΕΔΟ ΧΩΡΑΦΑΣ (7Χ7)
Κ8(2)
ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ-ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 11.00
ΓΗΠΕΔΟ ΧΩΡΑΦΑΣ (7Χ7)
Κ8(3)
ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ-ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 09.00
ΓΗΠΕΔΟ ΧΩΡΑΦΑΣ (7Χ7)
Κ6
ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ-ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 17.00
ΓΗΠΕΔΟ SOCCER EVOLUTION (ΜΠΟΥΡΝΑΖΙ)