Δύσκολο έργο έχει αύριο η Ανθούπολη η οποία θα αντιμετωπίσει στη Γλυφάδα τον τοπικό Κεραυνό με μοναδικό στόχο την κατάκτηση των τριών βαθμών που θα την διατηρήσει στις πρώτες θέσεις.
ΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ - ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ | ΓΛΥΦΑΔΑΣ | Σάββατο | 01/12/18 | 15:00 | ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ Ν., ΓΚΑΙΤΑΤΖΗΣ Ι., ΒΑΚΟΛΑΣ Μ. |
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. | ΚΑΜΑΤΕΡΟ | 22 | 10 | 7 | 1 | 2 | 25 | 13 |
2. | ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ | 21 | 10 | 6 | 3 | 1 | 28 | 11 |
3. | ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ | 21 | 10 | 6 | 3 | 1 | 22 | 11 |
4. | ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ | 19 | 10 | 6 | 1 | 3 | 13 | 10 |
5. | ΑΓ. ΕΛΕΟΥΣΑ | 18 | 10 | 6 | 0 | 4 | 26 | 12 |
6. | ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ | 17 | 10 | 5 | 2 | 3 | 11 | 12 |
7. | ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 10 | 7 |
8. | ΤΕΡΨΙΘΕΑ | 15 | 10 | 4 | 3 | 3 | 13 | 11 |
9. | ΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 9 | 15 |
10. | ΚΗΦΙΣΙΑ 2010 | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 13 | 18 |
11. | ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΑΘΗΝΩΝ | 13 | 10 | 4 | 1 | 5 | 9 | 17 |
12. | ΓΚΥΖΙΑΚΟΣ | 9 | 10 | 3 | 0 | 7 | 9 | 17 |
13. | ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ | 9 | 10 | 2 | 3 | 5 | 9 | 17 |
14. | ΛΑΥΡΑ ΑΡΓ/ΛΗΣ | 8 | 10 | 2 | 2 | 6 | 11 | 19 |
15. | ΑΕ ΖΕΦΥΡΟΣ | 7 | 10 | 2 | 1 | 7 | 15 | 21 |
16. | ΝΙΚΗ ΑΛΙΜΟΥ | 6 | 10 | 1 | 3 | 6 | 8 | 20 |
Η Θύελλα Περιστερίου σε εξ' αναβολής παιχνίδι της 9ης αγωνιστικής που έγινε χθες στο Αιγάλεω ηττήθηκε από τον Θεμιστοκλή με σκορ 2-0.
Αγωνιστική δράση το Σάββατο για τα Τμήματα Τζούνιορ και Προτζούνιορ του Ατρόμητου.
Η ομάδα των Νέων Γυναικών πόλο του ΓΣΠ έμαθε τους αντιπάλους της και κατά την πρώτη φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης, θα αντιμετωπίσει τους Α.Ν.Ο. Γλυφάδας, Εθνικό και Τρίτωνα Αμαρουσίου.
Ο Γ.Σ.Π. κληρώθηκε στον πρώτο όμιλο, οι αγώνες του οποίου θα ξεκινήσουν την πρώτη μέρα του Φλεβάρη και στην πρεμιέρα, θα αντιμετωπίσει την ομάδα του Αμαρουσίου. Η δεύτερη αγωνιστική θα τον φέρει απέναντι στον Εθνικό (16/3) και η τρίτη στον Α.Ν.Ο. Γλυφάδας (17/3). Την πρόκριση για την τελική φάση (15-17/3) θα πάρουν οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομόλου.
Αναλυτικά η κλήρωση του πρωταθλήματος Νέων Γυναικών:
Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΑΝΟ Γλυφάδας, ΓΣ Περιστερίου, Εθνικός, Τρίτων Αμαρουσίου
Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΝΟ Βουλιαγμένης, Μίλων, ΓΣ Ηλιούπολης, Ηλυσιακός
ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ: Ολυμπιακός, ΝΟ Λάρισας, ΟΥΚ Βόλου, ΝΕ Πατρών, Πανιώνιος
ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ: ΝΟ Ρεθύμνου, ΝΟ Χανίων, ΟΦΗ, Νηρέας Χαλανδρίου
Προκρίνονται οι 2 πρώτες ομάδες κάθε Ομίλου (σύνολο 8)
Μια καλή σφυρίχτρα που δεν έχει «προκαλέσει» όταν παίζει τον Ατρόμητο ορίστηκε από την ΚΕΔ για το ματς του Σαββάτου με τον Απόλλωνα.
Πρόκειται για τον Γιώργο Κομίνη από τη Θεσπρωτία ο οποίος θα έχει βοηθούς τον Τζιώτζιο από τη Θράκη και τον Χατζηνάκο από τη Δράμα. Τέταρτος διαιτητής ο Σκουλάς από τη Θεσσαλία.