Τελευταία ενημέρωση 20:27, 28 Νοε 2020
Θοδωρής Λαπατάς

Θοδωρής Λαπατάς

Με δύο απουσίες αναχώρησε η αποστολή του Περιστερίου για το Βίλνιους και την πρεμιέρα στο φετινό Basketball Champions League απέναντι στη Ρίτας (27/10, 19:30). Συγκεκριμένα, ο Νίκος Παπανικολόπουλος δεν θα έχει στη διάθεσή του τον Χρήστο Σαλούστρο, ο οποίος δεν αγωνίστηκε ούτε κόντρα στον Κολοσσό Ρόδου, αλλά και τον Λουκά Μαυροκεφαλίδη, ο οποίος δεν ταξίδεψε στη Λιθουανία, λόγω ενός προσωπικού προβλήματος. «Εν αναμονή της πρεμιέρας του BCL είμαστε ανυπόμονοι να μπούμε στο γήπεδο και να αγωνιστούμε. Ξέρουμε πως έχουμε να αντιμετωπίσουμε μια πολύ καλή ομάδα, η οποία είναι σε πλήρη αγωνιστικό ρυθμό, καθώς το λιθουανικό πρωτάθλημα βρίσκεται στην 7η αγωνιστική», δήλωσε αρχικά ο συνεργάτης του Νίκου Παπανικολόπουλου, Αλέξανδρος Βελισσαράκος, αναφορικά με την αναμέτρηση με την Ρίτας Βίλνιους και συμπλήρωσε: «Θα είναι σημαντικό για εμάς να χαμηλώσουμε τον υψηλό ρυθμό τον οποίο αρέσκεται να επιβάλει η Ρίτας και να είμαστε συμπαγείς στην άμυνα μας. Αν και πρόκειται για το δεύτερο μόλις επίσημο παιχνίδι μας, θέλουμε να βρούμε από νωρίς έναν καλό αγωνιστικό ρυθμό και να τον διατηρήσουμε για μεγάλο χρονικό διάστημα».

Ετικέτες
Με τη διαφορά ποιότητας να είναι εμφανής ο Άγιος Ιερόθεος έκανε το «2 στα 2» επικρατώντας του Μολαϊκού στη Χωράφα με 3-0.
Ετικέτες

Tα σημερινά αποτελέσματα των ομάδων της πόλης μας σε Β' και Γ' κατηγορία είναι τα εξής:

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ       1-0

ΓΑΛΑΞΙΑΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ         3-1

ΑΜΙΛΛΑ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΓΛΥΦ.              5-1

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΑΛ.-ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ        1-2

ΑΕ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΜΕΤ. 1-2

Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ - ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ             0-1

Ετικέτες

Την πρώτη νίκη της χρονιάς πέτυχαν τα Πράσινα Πουλιά επικρατώντας εκτός έδρας του Άφοβου με 2-1. Τα γκολ πέτυχαν οι Γκέτσι και Μελισσουργός.

Ξεκίνησαν οι Σαπουνης,Τζομπανάκης, Οικονόμου, Ζαμαν, Μελισσουργός, Τουτσουκλαρης, Γκετσι, Θεοχάρης, Καραμπατεας, Κουφακης, Κατσαμακης.

Έπαιξαν ακόμα Καλογήρου και Ζώτος.
Ετικέτες

Το πρόγραμμα της Κυριακής για τις ομάδες της πόλης μας σε Β' και Γ' κατηγορία ΕΠΣΑ έχει ως εξής:

β' κατηγορια

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ Κυριακή 25/10/20 15:00 ΓΟΥΡΕΛΗΣ Π., ΤΖΕΛΟΣ Ν., ΚΟΥΛΗΣ Δ.
ΑΜΙΛΛΑ  - ΑΕ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (ΧΩΡΑΦΑΣ) Κυριακή 25/10/20 10:30 ΜΠΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ Μ., ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Χ., ΑΡΓΥΡΙΑΔΗΣ Γ.
ΓΑΛΑΞΙΑΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ Κυριακή 25/10/20 15:00 ΜΑΡΚΑΝΤΩΝΑΤΟΣ Σ., ΣΕΡΕΒΕΤΑΣ Σ., ΒΛΑΤΑΚΗΣ Ν.  
ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ - ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΚΑΛΑΜAKIOY ΑΛΙΜΟΥ Β΄ Κυριακή 25/10/20 15:00 ΚΑΠΙΡΗΣ Μ., ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Κ., ΠΑΠΑΠΑΥΛΟΥ Δ.

Γ' κατηγορία

ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ - ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ ΡΟΥΦ Κυριακή 25/10/20 09:45 ΓΚΕΤΣΟΣ Ι., ΣΥΝΕΦΙΑΣ Ν., ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ Α.

Ρεπό έχει η Θύελλα.

Ετικέτες
Μπακαράς
Hatzi
Asfaleies Kalogeras
Leventis kreopoleio
neo frontistiria
ACS Περιστερίου
Tsevelekos 250x250

Συνδεθείτε μαζί μας