Τελευταία ενημέρωση 02:06, 03 Απρ 2020
Θοδωρής Λαπατάς

Θοδωρής Λαπατάς

  Για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ' Κατηγορίας ΕΣΚΑ η Ανδρική Ομάδα της Άμιλλας είχε πολύ εύκολο έργο απέναντι στο Χαλάνδρι επικρατώντας με σκορ 67-48.

 Διαιτητές: Χρηστίδης, Γκανής

Δεκάλεπτα: 21-13, 42-24, 57-41, 67-48.

AMΙΛΛΑ (Μακρής, Αργαλιάς): Βλασερός, Bοσκάκης 9 (3), Χύτας 11 (1), Τζήμας, Καμπίτης 11 (3), Μαργώνης 16, Παριανόπουλος 6 (2), Σπηλιώτης, Ζαβογιάννης 4, Φίλιος 2, Καβούρης 7 (1), Τσατσούκ 1.

ΧΑΛΑΝ. (Καρούτζος): Μπαζώρας 5 (1), Ξύδης 2, Δούσης, Αποστολίδης, Δαμίγος 6, Αντωνόπουλος, Τσιάτσιος 14 (1), Κολαξής 8 (2), Χατζημιχαήλ Π. 7, Χατζημιχαήλ Γ., Κωστόπουλος, Ανδρίτσου, Αγγέλου 6.

 

 Τα αποτελέσματα

Εθν. Ελλ.-Αναγέννηση 46-67
Αμιλλα-Χαλάνδρι 67-48
Πολυνίκης-ΕΦΟΑ 65-62
Νήαρ Ηστ-Αργοναύτης 65-56
Παιανία-Αχαρνής 45-52
Θεμιστοκλής-Κουκουβάουνες 61-50
Παλατιανή-Κούρος 58-67

Ετικέτες

 Ο Πρωτέας σταμάτησε το εξαιρετικό αήττητο σερί του Φίλιππου νικώντας τον μέσα στον Άγιο Ιερόθεο με σκορ 63-66. Η ομάδα του Αντωνόπουλου είχε σε ένα ακόμη παιχνίδι της, πρώτο σκόρερ τον Ντάνα που σημείωσε 18 πόντους.

 Διαιτητές: Τσάτσης, Σκαλτσής

Δεκάλεπτα: 17-10, 39-29, 53-38, 63-66.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Αντωνόπουλος): Κατηφόρης, Μουζάκης 3, Λουκάς, Λαμπίρης, Λιαπούρης 5, Ντάνας 18 (1), Κανελλόπουλος 10, Λότσιος, Κατσαρός 5 (1), Τσίμπερης, Βρεττός 3, Παπαδόπουλος 19.

ΠΡΩΤΕΑΣ (Ζαφειράκης, Βασιλείου): Τελωνιάτης 7, Ραμιάς, Αναγνώστου Κ., Σιράγας 6, Τριάντης 3 (1), Νταγιάννης 13, Γερασιμόπουλος Δ. 7 (1), Πάτσιος 23 (4), Γερασιμόπουλος Ν., Ντάφλος, Φλώρος 2, Αναγνώστου Η. 5.

 

Β’ ΕΣΚΑ Ανδρών 1ος Ομιλος
20η αγωνιστική

Καρέας-ΜΕΝ Ιλίου 53-42
ΟΦΗΗ-Νικηφόρος 67-57
Ολυμπιάδα-Αμπελόκηποι 72-59
Γαλάτσι-Γκύζη 71-51
Φίλιππος-Πρωτέας 63-66
Κηφισιά-Τυφών 58-59
Κυψελιακός-Θρακομακεδόνες 44-40

Ετικέτες

 Μια αξιοπρεπής εμφάνιση είναι ο βασικός στόχος του Απόλλωνα Περιστερίου στο αυριανό ματς με την πρωτοπόρο Αναγέννηση Πετρούπολης που θα γίνει στο γήπεδο Πετρούπολης Β'.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ Β΄(ΑΛΚΥΩΝ) Σάββατο 04/03/17 15:00

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ 43 17 14 1 2 47 15
2. ΓΚΥΖΙΑΚΟΣ 36 16 11 3 2 43 16
3. ΥΜΗΤΤΟΣ 35 17 10 5 2 43 16
4. ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 32 16 9 5 2 37 15
5. ΠΑΤΗΣΙΑ 27 17 8 3 6 23 21
6. ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ 25 17 8 3 6 34 22
7. ΜΑΡΟΥΣΙ 22 17 6 4 7 22 24
8. ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ 21 17 5 6 6 22 26
9. ΔΑΦΝΗ ΑΘΗΝΩΝ 18 17 5 3 9 25 34
10. ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 18 16 5 3 8 19 25
11. ΝΙΚΗ ΑΛΙΜΟΥ 15 17 4 3 10 14 28
12. ΚΡΟΝΟΣ ΑΘΗΝΩΝ 8 16 2 2 12 16 35
13. ΑΙΑΣ ΑΘΗΝΩΝ -5 16 0 1 15 11 79

 

Ετικέτες

 Με στόχο τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη που θα τη εδραιώσει στην κατηγορία, η Ανθούπολη υποδέχεται αύριο στο περιστεριώτικο ντέρμπι την Άμιλλα στο γήπεδο της Χωράφας.

Ετικέτες

Ικανοποιημένος με την εμφάνιση της ομάδας του δήλωσε ο Ρικάρντο Σα Πίντο, με τον τεχνικό του Ατρομήτου να υποστηρίζει πως η ποιότητα του Κώστα Φορτούνη έκρινε το ματς.

Ετικέτες
Μπακαράς
Hatzi
Asfaleies Kalogeras
Leventis kreopoleio
ACS Περιστερίου

Δημοφιλέστερα

Tsevelekos 250x250

Συνδεθείτε μαζί μας