Τελευταία ενημέρωση 09:45, 21 Αυγ 2019
Θοδωρής Λαπατάς

Θοδωρής Λαπατάς

Στο προπονητικό γήπεδο του Ασπρόπυργου συνεχίστηκε σήμερα το πρωί η προετοιμασία του Ατρόμητου για τον αγώνα στη Βέροια την Καθαρά Δευτέρα.

Ετικέτες

Η Γυναικεία Ομάδα της Άμιλλας πήρε ένα ακόμη ροζ φύλλο αγώνα. Τα κορίτσια της Ανθής Μπαλτά έπαιξαν πολύ καλό μπάσκετ κι επικράτησαν  του ΓΑΟ Κουκουβάουνων στο κλειστό «Γ. Στεφανόπουλος» με σκορ 54-40.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

      ΜΠΟΥΡΝΑΖΙΟΥ ΚΛ. ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 54 - 40  
      Ν.ΙΩΝΙΑΣ ΚΛ. Β΄ ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ 47 - 33  
      ΜΠΟΘΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ 42 - 23  
      ΖΑΧ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 50 - 53  
      ΡΟΥΦ ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 49 - 28  
      ΔΗΜ.ΒΙΚΕΛΑΣ Ζ.Α.Ο.Ν. ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 46 - 25

 

Ετικέτες

Φιλικά παιχνίδια θα δώσουν το Σαββατοκύριακο τα τμήματα της Ακαδημίας του Γυναικείου Ατρόμητου. Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

ΣΑΒΒΑΤΟ

Γήπεδο Χρυσούπολης
  ώρα 19.00
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ. - ΑΕΖΙΓ ΑΘΗΝΑ

------------------------------------------------

Γήπεδο Χρυσουπολης
ώρα 20.30
ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ (ΤΖΟΥΝΙΟΡ) -ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ.


ΚΥΡΙΑΚΗ


1ος Αγωνας 11.00-12.00
2ος Αγώνας 12.00-13.00
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
Τμήμα κ.Μαιρης
ΓΉΠΕΔΟ 3Φ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ

------------------------------------------------
1ος Αγώνας 13.00-14.00
2ος Αγώνας 14.00-15.00
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
Τμήμα κ. Καλομοιρας
ΓΉΠΕΔΟ 3Φ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ

Ετικέτες

 Οι πρώτοι σπουδαίοι αγώνες για το 2017 πραγματοποιήθηκαν μέσα στο μήνα Φεβρουάριο.  Συγκεκριμένα, οι χειμερινοί αγώνες ξεκίνησαν για την ΟΠΕΝ στις  3 - 5 Φεβρουαρίου 2017, συνεχίστηκαν για τις κατηγορίες Παμπαίδων - Παγκορασίδων Α' και Β΄ στις 10 - 12 Φεβρουαρίου 2017 και τελείωσαν για την αγωνιστική με την κατηγορία Παίδων - Κορασίδων, Εφήβων - Νεάνιδων  στις 17 - 16 Φεβρουαρίου 2017.

Στην πρώτη μεγάλη κατηγορία ΟΠΕΝ, ο Κ.Ο.Π. ΓΛΑΥΚΟΣ με τη συμμετοχή 14 αθλητών, -τριών κατάκτησε 1 ασημένιο και 1 χάλκινο  μετάλλιο και υπήρξαν  6 συμμετοχές σε τελικούς.    Και τα 2 μετάλλια κατέκτησε η αθλήτριά μας  Ντάλλα Όλγα ασημένιο στα 200μ. ύπτιο γυναικών και χάλκινο στα 100μ. ύπτιο γυναικών.. 

Θέσεις στην οκτάδα κατέκτησαν οι:  Ελμαλή Μαρία - Παναγιώτα στα 50μ. και στα 100μ. ελεύθερο γυναικών, Ντάλλα Όλγα, Σινάνου Σταυρ., Καρβούνη Βαλ. και Κακαβά Ιωάν. 4ες στη σκυτάλη 4 Χ 100 μ. μικτή ομαδική γυναικών,  Γιαννόπουλος Νίκος  5ος στα 200μ. ύπτιο ανδρών, Ντάλλα Όλγα στα 50μ. ύπτιο γυναικών και  Σημαντήρας Νίκος 6ος στα 200μ. ελεύθερο ανδρών.

 Στην επόμενη κατηγορία των Παμπαίδων - Παγκορασίδων Α' και Β' συμμετείχαν  6 αθλητές, -τριες και κατακτήθηκε 1 χάλκινο μετάλλιο από την αθλήτρια Σαββίδη Άννα - Μαρία στα 200μ. πρόσθιο Παγκορασίδων Α',  καθώς και   8 θέσεις στις οκτάδες   Θέσεις στην οκτάδα κατέκτησαν οι:  Σαββίδη Άννα - Μαρία 4η και 8η στα 100μ. και 50μ. πρόσθιο αντίστοιχα Παγκορασίδων Α', Φραγκούλη Ευρυδίκη 2 4ες θέσεις στα 50 και 200μ. ελεύθερο Παγκορασίδων Α', Χριστοδούλου Μάριος 6ος στα 400μ. Μικτή ατομική Παμπαίδων Β΄, Φραγκούλη Ευρ., Σταυροπούλου Ευαγ., Κούρσαρη Βικ. και Σαββίδη Άννα, 6ες στα 4 Χ 100μ. ελεύθερο και 7ες στα 4 Χ 100μ. μικτή ομαδική Παγκορασίδων Α' και Φραγκούλη Ευρ., Κώνστα Ηλ., Σταυροπούλου Ευαγ. και Σαββίδη Άννα 7ες στα 4 Χ 200μ. ελεύθερο Παγκορασίδων Α΄.

Τέλος στην κατηγορία Παίδων - Κορασίδων και Εφήβων - Νεάνιδων, συμμετείχαν 19 αθλητές, - τριες και κατακτήθηκαν 1 χρυσό και 3 ασημένια μετάλλια και 11 θέσεις σε οκτάδες.  Συγκεκριμένα το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η Κάλτσου Παρασκευή στα 100μ. πεταλούδα κορασίδων και τα 3 ασημένια η Ντάλλα Όλγα στα 200μ., 100μ. και 50μ. ύπτιο νεανίδων, ενώ θέσεις στην οκτάδα κατέκτησαν οι: Κάλτσου Παρασκευή στα 50μ. Πεταλούδα κορασίδων, Μανδαλιανός Ματθαίος 4ος στα 50μ. ελεύθερο παίδων, Σπηλιώτη Έλενα στα 400μ.   και στα 800μ ελεύθερο  κορασίδων αντίστοιχα, Κακαβά Ιωάννα στα 50μ. πεταλούδα νεάνιδων, Ασπράγκαθου Ανασ., Ντάλλα Όλγα, Κακαβά Ιωάν., Καρβούνη Βαλ. 5ες στα 4 Χ 100μ. μικτή ομαδική νεάνιδων, Ασπράγκαθου Αναστασία στα 50μ. ύπτιο νεανίδων, Καρβούνη Βαλέρια στα 50μ. ελεύθερο και στα 50μ. πεταλούδα νεάνιδων, Δημόπουλος Γιώργος 8ος στα 200μ. πεταλούδα παίδων και Ματσώτα Μαριλένα στα 200μ. πρόσθιο κορασίδων.

Η εμφάνιση όλων των αθλητών της ομάδας, ήταν εξαιρετική και για μια ακόμη   χρονιά δείχνει το σπουδαίο έργο που γίνεται από όλους αθόρυβα, αλλά  με πολλές ελπίδες για ακόμα μεγαλύτερες διακρίσεις στα θερινά πρωταθλήματα.

 Τέλος,  το Δ.Σ. του Κ.Ο.Π. ΓΛΑΥΚΟΣ ευχαριστεί μέσα από την καρδιά του όλους τους αθλητές, -τριες και τους προπονητές  για τις χαρές που προσφέρουν και τους εύχεται πολλές και καλές επιτυχίες,   καλή συνέχεια στην υπόλοιπη αγωνιστική περίοδο και υπόσχεται ότι θα συνεχίσει με όλες τις δυνάμεις του να είναι πάντα δίπλα τους.

Ετικέτες

Βάτσιος και στην Βέροια! Σε δεύτερο συνεχόμενο εκτός έδρας παιχνίδι του Ατρόμητου ορίστηκε ο Αριστείδης Βάτσιος από τον σύνδεσμο Δυτικής Αττικής καθώς είχε σφυρίξει και στο νικηφόρο ματς με τον Αστέρα Τρίπολη χωρίς να μπορούμε να πούμε ότι η διαιτησία του ήταν ικανοποιητική για τον Ατρόμητο, αντιθέτως έδωσε τα περισσότερα σφυρίγματα στους γηπεδούχους. Πρώτος βοηθός θα είναι ο Νικολακάκης από το Ηράκλειο, β' βοηθός ο Πάτρας από τη Μακεδονία και τέταρτος διαιτητής ο Σέζος από το Κιλκίς.

 

Ετικέτες
Leventis kreopoleio
ACS Περιστερίου

Δημοφιλέστερα

Ξεκίνησε προετοιμασία
Fentagin:«Καλό ταξίδι Κουκ»!

Fentagin:«Καλό ταξίδι Κουκ»!

19 Αυγ 2019 Φίλαθλοι

Τα τυπικά για Ανδρούτσο

Τα τυπικά για Ανδρούτσο

19 Αυγ 2019 ΠΑΕ Ατρόμητος

Στα Γιάννινα το βασικό στάδιο

Στα Γιάννινα το βασικό στάδιο

19 Αυγ 2019 ΓΣ Περιστερίου

Πρεμιέρα με όνειρα και Ευρώπη!

Πρεμιέρα με όνειρα και Ευρώπη!

19 Αυγ 2019 ΓΣ Περιστερίου

Φιλικό αύριο με Διαγόρα Ρόδου

Φιλικό αύριο με Διαγόρα Ρόδου

19 Αυγ 2019 ΠΑΕ Ατρόμητος

Τρείς απουσίες η προετοιμασία

Τρείς απουσίες η προετοιμασία

17 Αυγ 2019 Άγιος Ιερόθεος

Τι ισχύει για Ρισβάνη!

Τι ισχύει για Ρισβάνη!

17 Αυγ 2019 ΠΑΕ Ατρόμητος

Tsevelekos 250x250

Συνδεθείτε μαζί μας