Τελευταία ενημέρωση 13:10, 16 Δεκ 2019
Θοδωρής Λαπατάς

Θοδωρής Λαπατάς

Τους αντιπάλους τους στην προημιτελική φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑ έμαθαν σήμερα Άγιος Ιερόθεος και ΑΟ Περιστερίου καθώς πραγματοποιήθηκε η κλήρωση στα γραφεία της διοργανώτριας αρχής.

Οι δύο ομάδες της πόλης μας θα αντιμετωπίσουν μάλιστα ομάδες από τη Β' Κατηγορία. Ο Ιερόθεος εκτός έδρας τον ΑΟ Βριλησσίων και ο Όμιλος εντος έδρας τον Άγιο Δημήτριο.

Αναλυτικά τα τέσσερα ζευγάρια

ΑΟ Βριλησσίων-Άγιος Ιερόθεος

ΑΟ Περιστερίου-Άγιος Δημήτριος

Κηφισιά-Φωστήρας 

Καλλιθέα- Αγία Παρασκευή

8/1 θα γίνουν όλοι οι αγώνες. 

Ετικέτες

Με το βαθμό της ισοπαλίας από το Μαρούσι (1-1) έφυγε ο Γαλαξίας. Προηγήθηκε μάλιστα με τον Παπαχρήστου στο 53' και ισοφαρίστηκε από τον Δημητριάδη στο 71'.

Ξεκίνησαν οι Παπαδιώτης, Κουτσονικολής, Κανδυλιώτης, Μαστρογιάννης, Μπέτζε,λος, Ντούπης, Φιλιππάκης, Κατσουγιάννης, Θεοδώρου, Παπαχρήστος, Νέμπουτ. Έπαιξαν και οι Κάσο, Τσίφας.

Ετικέτες

Οι Έφηβοι Β’  του ΓΣΠ πέρασαν νικηφόρα από την έδρα του Α.Ο. Λεοντείου (64-68) και ανέβηκαν στο 6-1 στο πρωτάθλημα Γ’ Κατηγορίας της Ε.Σ.Κ.Α.

Όπως “μαρτυράει” και το τελικό σκορ, το παιχνίδι ήταν ντέρμπι με το σκορ να αλλάζει διαρκώς χέρια έως ότου καταλήξει σε αυτά των παικτών του Μιχάλη Σταθάκη. Για να γίνει αυτό όμως, έπρεπε πρώτα να τρέξουν ένα επί μέρους 7-19 στην  τρίτη περίοδο και να μετατρέψουν το -2 (36-34) σε +12 (43-55).
Τα δεκάλεπτα: 17-23, 19-11, 7-19, 21-15
Γ.Σ. Περιστερίου (Σταθάκης): Δασκαλάκης 12 (2), Αγνόγλου 10, Κουστένης 2, Καραθάνος 10, Τριανταφυλλόπουλος, Σώτος 6 (2), Ρίπης 4, Μηλιόπουλος 10 (2), Παρδακίδης 7, Ζαρμπής, Ραββάς 11 (1), Ξεφτεράκης

Ετικέτες

Με επτά μετάλλια ολοκληρώθηκε για τον Γ.Σ. Περιστερίου το “6ο τρόπαιο Νηρέα” με την Ευαγγελία Κοκολάκη να ανεβαίνει δις στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου και να την μιμείται η Ιωάννα Παππά.

Στα 200μ. Πεταλούδα των κορασίδων, Ευαγγελία Κοκολάκη και Ιωάννα Παππά έκαναν το “1-2” με την πρώτη να τερματίζει την απόσταση σε 02:25.63 και την δεύτερη να ακολουθεί με έξι δευτερόλεπτα διαφορά (02:31.99). Οι επιτυχίες όμως των δύο κοριτσιών δεν περιορίστηκαν μόνο στα 200μ. καθώς και στα 100μ. του ιδίου στυλ βρέθηκαν στο βάθρο. Η Κολολάκη ανέβηκε στο ψηλότερο σκαλί (01:06.21) ενώ η Παππά στο τρίτο (01:06.64).

Η 15χρονη Παππά διέπρεψε και στα 50μ. πεταλούδα καταλαμβάνοντας την πρώτη θέση με χρόνο 00:29.95.

Στους Εφήβους, ο Παναγιώτης Παλαιογιάννης τερμάτισε στην τρίτη θέση (00:32.23) των 50μ. πρόσθιο, ενώ στους Άνδρες, ο Αναστάσιος Αθανασόπουλος είχε τον τρίτο καλύτερο χρόνο, τόσο στα 200μ. πεταλούδα (02:13.62), όσο και στα 400μ. μικτής ατομικής (04:54.48)

Αναλυτικά οι συμμετοχές και οι διακρίσεις:

50μ. Ελεύθερο Ανδρών
14η θέση Θοδωρής Τροχάτος (00:25.17)

400μ. Ελεύθερο Ανδρών
9η θέση Αναστάσιος Αθανασόπουλος (04:30.68)

50μ. Πεταλούδα Ανδρών
12η θέση Θοδωρής Τροχάτος (00:27.19)

100μ. Πεταλούδα Ανδρών
8η θέση Αναστάσιος Αθανασόπουλος (00:59.36)

200μ. Πεταλούδα Ανδρών
3η θέση Αναστάσιος Αθανασόπουλος (02:13.62)

50μ. Ύπτιο Ανδρών
14η θέση Θοδωρής Τροχάτος (00:30.03)

200μ. Ύπτιο Ανδρών
6η θέση Αναστάσιος Αθανασόπουλος (02:20.61)

200μ. Πρόσθιο Ανδρών
6η θέση Αναστάσιος Αθανασόπουλος (02:47.16)

400μ. Μικτή ατομική Ανδρών
3η θέση Αναστάσιος Αθανασόπουλος (04:54.48)

100μ. Πεταλούδα Εφήβων
23η θέση Παναγιώτης Παλαιογιάννης (01:11.62)

200μ. Ύπτιο Εφήβων
14η θέση Παναγιώτης Παλαιογιάννης (02:39.63)

50μ. Πρόσθιο Εφήβων
3η θέση Παναγιώτης Παλαιογιάννης (00:32.23)

100μ. Πρόσθιο Εφήβων
5η θέση Παναγιώτης Παλαιογιάννης (01:10.31)

200μ. Πρόσθιο Εφήβων
Παναγιώτης Παλαιογιάννης (02:30.47)

200μ. Μικτή ατομική Εφήβων
10η θέση Παναγιώτης Παλαιογιάννης (02:23.86)

50μ. Ελεύθερο Παίδων
50η θέση Αλέξανδρος Οικονομόπουλος (00:29.43)
60η θέση Αντώνης Διγενής (00:30.60)

100μ. Ελεύθερο Παίδων
52η θέση Αλέξανδρος Οικονομόπουλος (01:03.54)
63η θέση Αντώνης Διγενής (01:07.44)

200μ. Ελεύθερο Παίδων
38η θέση Αλέξανδρος Οικονομόπουλος (02:15.43)
57η θέση Αντώνης Διγενής (02:30.64)

400μ. Ελεύθερο Παίδων
34η θέση Αλέξανδρος Οικονομόπουλος (04:45.89)

100μ. Πεταλούδα Παίδων
29η θέση Σπύρος Παππάς (01:08.13)
34η θέση Αλέξανδρος Οικονομόπουλος (01:10.35)
41η θέση Δημήτρης Σαρρής (01:12.99)

50μ. Ύπτιο Παίδων
34η θέση Αντώνης Διγενής (00:38.21)

100μ. Ύπτιο Παίδων
31η θέση Αντώνης Διγενής (01:22.88)

200μ. Ύπτιο Παίδων
23η θέση Σπύρος Παππάς (02:36.29)
25η θέση Δημήτρης Σαρρής (02:47.32)

50μ. Πρόσθιο Παίδων
11η θέση Σπύρος Παππάς (00:34.55)
14η θέση Δημήτρης Σαρρής (00:35.50)

200μ. Πρόσθιο Παίδων
7η θέση Σπύρος Παππάς (02:41.34)
10η θέση Δημήτρης Σαρρής (02:44.33)

200μ. Ελεύθερο Παμπαίδων Α’
24η θέση Ιάσονας Μπέσιος (02:25.16)

400μ. Ελεύθερο Παμπαίδων Α’
18η θέση Ιάσονας Μπέσιος (05:06.97)

100μ. Πρόσθιο Παίδων
6η θέση Σπύρος Παππάς (01:13.82)
8η θέση Δημήτρης Σαρρής (01:14.56)

200μ. Μικτή ατομική Παίδων
12η θέση Σπύρος Παππάς (02:26.61)
36η θέση Δημήτρης Σαρρής (02:39.34)

50μ. Πεταλούδα Παμπαίδων Α’
34η θέση Ιάσονας Μπέσιος (00:34.06)

100μ. Πεταλούδα Παμπαίδων Α’
19η θέση Ιάσονας Μπέσιος (01:14.84)

200μ. Μικτή ατομική Παμπαίδων Α’
22η θέση Ιάσονας Μπέσιος (02:40.79)

50μ. Ελεύθερο Παμπαίδων Β’
67η θέση Ηρακλής Νασίμπωβ (00:33.91)
70η θέση Παναγιώτης Ξαφάκης (00:34.29)

100μ. Ελεύθερο Παμπαίδων Β’
36η θέση Θοδωρής Λάμπος (01:10.10)
70η θέση Παναγιώτης Ξαφάκης (01:15.37)
71η θέση Ηρακλής Νασίμπωβ (01:15.55)

200μ. Ελεύθερο Παμπαίδων Β’
27η θέση Μιχάλης Θάνος (02:30.14)
62η θέση Παναγιώτης Ξαφάκης (02:49.25)

400μ. Ελεύθερο Παμπαίδων Β’
19η θέση Μιχάλης Θάνος (05:14.52)

50μ. Πεταλούδα Παμπαίδων Β’
40η θέση Ηρακλής Νασίμπωβ (00:39.07)
42η θέση Παναγιώτης Ξαφάκης (00:39.29)

100μ. Πεταλούδα Παμπαίδων Β’
26η θέση Θοδωρής Λάμπος (01:23.15)

50μ. Ύπτιο Παμπαίδων Β’
17η θέση Ηρακλής Νασίμπωβ (00:37.78)
26η θέση Παναγιώτης Ξαφάκης (00:40.38)

100μ. Ύπτιο Παμπαίδων Β’
15η θέση Μιχάλης Θάνος (01:18.10)

200μ. Ύπτιο Παμπαίδων Β’
7η θέση Μιχάλης Θάνος (02:42.20)

50μ. Πρόσθιο Παμπαίδων Β’
6η θέση Θοδωρής Λάμπος (00:38.47)
30η θέση Ηρακλής Νασίμπωβ (00:45.87)
37η θέση Παναγιώτης Ξαφάκης (00:49.66)

100μ. Πρόσθιο Παμπαίδων Β’
5η θέση Θοδωρής Λάμπος (01:23.44)
28η θέση Ηρακλής Νασίμπωβ (01:40.11)

200μ. Πρόσθιο Παμπαίδων Β’
7η θέση Θοδωρής Λάμπος (03:00.05)

200μ. Μικτή ατομική Παμπαίδων Β’
8η θέση Θοδωρής Λάμπος (02:43.88)
11η θέση Μιχάλης Θάνος (02:44.32)

400μ. Μικτή ατομική Παμπαίδων Β’
8η θέση Μιχάλης Θάνος (05:49.95)

100μ. Ελεύθερο Νεανίδων
17η θέση Ειρήνη Πριτσέπι (01:06.67)
19η θέση Μαρία Σκεμπί (01:07.61)
24η θέση Ελένη-Αριάδνη Βασιλάτου (01:10.73)

200μ. Ελεύθερο Νεανίδων
12η θέση Μαρία Σκεμπί (02:23.04)

400μ. Ελεύθερο Νεανίδων
6η θέση Μαρία Σκεμπί (05:04.08)

50μ. Πεταλούδα Νεανίδων
12η θέση Ειρήνη Πριτσέπι (00:32.29)
29η θέση Ελένη-Αριάδνη Βασιλάτου (00:36.52)

100μ. Ύπτιο Νεανίδων
10η θέση Ειρήνη Πριτσέπι (01:13.91)
16η θέση Βασιλική Λουκήσσα (01:20.58)
17η θέση Ελένη-Αριάδνη Βασιλάτου (01:28.04)

200μ. Ύπτιο Νεανίδων
6η θέση Βασιλική Λουκήσσα (02:50.73)

50μ. Πρόσθιο Νεανίδων
14η θέση Βασιλική Λουκήσσα (00:39.00)
19η θέση Μαρία Σκεμπί (00:42.92)

100μ. Πρόσθιο Νεανίδων
7η θέση Γεωργία-Μικαέλα Πανταζή (01:20.74)
12η θέση Βασιλική Λουκήσσα (01:27.61)
13η θέση Μαρία Σκεμπί (01:32.21)

200μ. Πρόσθιο Νεανίδων
9η θέση Βασιλική Λουκήσσα (03:06.77)
10η θέση Μαρία Σκεμπί (03:13.58)

50μ. Ελεύθερο Κορασίδων
48η θέση Ιωάννα Τροχάτου (00:31.30)
68η θέση Μαρία-Άννα Φίτσαλη (00:32.72)
83η θέση Ειρήνη Νέμτσα (00:36.22)

100μ. Ελεύθερο Κορασίδων
28η θέση Ιωάννα Παππά (01:05.51)
66η θέση Μαρία-Άννα Φίτσαλη (01:11.81)
82η θέση Ειρήνη Νέμτσα (01:19.55)

50μ. Πεταλούδα Κορασίδων
1η θέση Ιωάννα Παππά (00:29.95)
4η θέση Ευαγγελία Κοκολάκη (00:30.23)
63η θέση Μαρία-Άννα Φίτσαλη (00:36.98)
65η θέση Ιωάννα Τροχάτου (00:37.40)
66η θέση Ελπίδα Γιαννοπούλου (00:37.69)
69η θέση Ειρήνη Νέμτσα (00:40.83)

100μ. Πεταλούδα Κορασίδων
1η θέση Ευαγγελία Κοκολάκη (01:06.21)
3η θέση Ιωάννα Παππά (01:06.64)

200μ. Πεταλούδα Κορασίδων
1η θέση Ευαγγελία Κοκολάκη (02:25.63)
2η θέση Ιωάννα Παππά (02:31.99)

50μ. Ύπτιο Κορασίδων
31η θέση Μαρία-Άννα Φίτσαλη (00:37.23)
36η θέση Ελπίδα Γιαννοπούλου (00:37.79)
42η θέση Ειρήνη Νέμτσα (00:38.72)
44η θέση Ιωάννα Τροχάτου (00:39.31)

100μ. Ύπτιο Κορασίδων
15η θέση Ιωάννα Παππά (01:14.45)
29η θέση Μαρία-Άννα Φίτσαλη (01:18.66)
33η θέση Ειρήνη Νέμτσα (01:19.48)
39η θέση Ελπίδα Γιαννοπούλου (01:20.59)

200μ. Ύπτιο Κορασίδων
20η θέση Ειρήνη Νέμτσα (02:48.71)
26η θέση Μαρία-Άννα Φίτσαλη (02:50.49)

50μ. Πρόσθιο Κορασίδων
19η θέση Ιωάννα Τροχάτου (00:39.87)

100μ. Πρόσθιο Κορασίδων
17η θέση Ιωάννα Τροχάτου (01:26.24)

200μ. Πρόσθιο Κορασίδων
9η θέση Ευαγγελία Κοκολάκη (03:02.67)
12η θέση Ιωάννα Τροχάτου (03;08.15)

200μ. Μικτή ατομική Κορασίδων
4η θέση Ιωάννα Παππά (02:35.08)
5η θέση Ευαγγελία Κοκολάκη (02:35.82)

400μ. Μικτή ατομική Κορασίδων
3η θέση Ευαγγελία Κοκολάκη (05:26.00)
50μ. Ελεύθερο Παγκορασίδων Α’
46η θέση Σοφία Μόσχου (00:33.36)

100μ. Ελεύθερο Παγκορασίδων Α’
33η θέση Άννα-Μαρία Αγγελάτου (01:10.02)
47η θέση Σοφία Μόσχου (01:12.18)

200μ. Ελεύθερο Παγκορασίδων Α’
33η θέση Άννα-Μαρία Αγγελάτου (02:33.55)
34η θέση Σοφία Μόσχου (02:37.61)

50μ. Πεταλούδα Παγκορασίδων Α’
34η θέση Σοφία Μόσχου (00:37.05)

50μ. Ύπτιο Παγκορασίδων Α’
21η θέση Άννα-Μαρία Αγγελάτου (00:36.47)
25η θέση Σοφία Μόσχου (00:38.17)

100μ. Ύπτιο Παγκορασίδων Α’
19η θέση Άννα-Μαρία Αγγελάτου (01:18.83)
29η θέση Σοφία Μόσχου (01:24.19)

200μ. Ύπτιο Παγκορασίδων Α’
16η θέση Άννα-Μαρία Αγγελάτου (02:49.75)

200μ. Μικτή ατομική Παγκορασίδων Α’
27η θέση Άννα-Μαρία Αγγελάτου (03:04.23)

50μ. Ελεύθερο Παγκορασίδων Β’
28η θέση Κατερίνα Τσιμπίδη (00:31.83)
99η θέση Νίκη-Γεωργία Διγενή (00:37.20)
100η θέση Ελένη-Μαρία Ξαφάκη (00:37.23)

100μ. Ελεύθερο Παγκορασίδων Β’
30η θέση Κατερίνα Τσιμπίδη (01:11.37)
80η θέση Ελένη-Μαρία Ξαφάκη (01:21.45)
92η θέση Νίκη-Γεωργία Διγενή (01:25.35)

200μ. Ελεύθερο Παγκορασίδων Β’
32η θέση Κατερίνα Τσιμπίδη (02:37.33)
54η θέση Ελένη-Μαρία Ξαφάκη (02:55.64)

50μ. Ύπτιο Παγκορασίδων Β’
25η θέση Κατερίνα Τσιμπίδη (00:38.75)
38η θέση Ελένη-Μαρία Ξαφάκη (00:41.41)
48η θέση Νίκη-Γεωργία Διγενή (00:43.14)

100μ. Ύπτιο Παγκορασίδων Β’
20η θέση Κατερίνα Τσιμπίδη (01:21.98)
34η θέση Ελένη-Μαρία Ξαφάκη (01:28.01)

200μ. Ύπτιο Παγκορασίδων Β’
21η θέση Ελένη-Μαρία Ξαφάκη (03:05.65)

50μ. Πρόσθιο Παγκορασίδων Β’
29η θέση Νίκη-Γεωργία Διγενή (00:43.80)

100μ. Πρόσθιο Παγκορασίδων Β’
29η θέση Νίκη-Γεωργία Διγενή (01:35.92)

200μ. Πρόσθιο Παγκορασίδων Β’
21η θέση Νίκη-Γεωργία Διγενή (03:23.81)

200μ. Μικτή ατομική Παγκορασίδων Β’
27η θέση Κατερίνα Τσιμπίδη (02:59.26)

Ετικέτες

Παραμένει μόνη πρώτη!

Η Άμιλλα πέρασε νικηφόρα από το Χαϊδάρι νικώντας με 2-0 το Δάσος και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα της βαθμολογίας.

Ετικέτες
Leventis kreopoleio
ACS Περιστερίου

Δημοφιλέστερα

Παντελίδης: «Μπήκαμε διαβασμένοι»
Εύκολη «τεσσάρα» με Κρόνο

Εύκολη «τεσσάρα» με Κρόνο

15 Δεκ 2019 Ιπποκράτης

Βαριά ήττα στο Φάληρο!

Βαριά ήττα στο Φάληρο!

15 Δεκ 2019 Ηρακλής

Χρήσιμος βαθμός στο ντέρμπι!

Χρήσιμος βαθμός στο ντέρμπι!

15 Δεκ 2019 ΑΟ Περιστερίου

Ανέλπιστη «γκέλα» με Κηφισιά!

Ανέλπιστη «γκέλα» με Κηφισιά!

15 Δεκ 2019 Άγιος Ιερόθεος

Tsevelekos 250x250

Συνδεθείτε μαζί μας