Τελευταία ενημέρωση 00:49, 20 Ιουλ 2019
Θοδωρής Λαπατάς

Με τον καλύτερο τρόπο ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις για την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο η  αθλήτρια του Θέρσιππου Δέσποινα Φουστέρη, η οποία έλαβε μέρος στο Γκραν Πρι που διοργάνωσε η ομοσπονδία στίβου (ΣΕΓΑΣ) με την επωνυμία "Δαβιτζόγλεια 2019" στον τόπο καταγωγής της, την Καβάλα.

Η Φουστέρη έλαβε μέρος στα 200μ και με επίδοση 26''.62 κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο, ολοκληρώνοντας με τον καλύτερο τρόπο τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις για την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο.

Ετικέτες

Έγιναν γνωστές οι ώρες διεξαγωγής των δύο ευρωπαϊκών αγώνων του Ατρόμητου.

Αναλυτικά:

Ντουνάισκα-Ατρόμητος    25/7 (21:30)

Ατρόμητος – Ντουνάισκα 1/8    (20:00)

Ετικέτες

Ο Γιώργος Σταλμπουτζής ανέλαβε καθήκοντα γυμναστή στον Ηρακλή.

Ετικέτες

Η Ντουνάισκα αν και με την πλάτη στον τοίχο από το 1-1 του πρώτου αγώνα στην έδρα της, έδειξε την ποιότητα που διαθέτει ως ομάδα και προκρίθηκε μέσα στην Κρακοβία παίρνοντας 2-2 στην παράταση από την γηπεδούχο Κρακόβια.

Οι γηπεδούχοι απέκτησαν προβάδισμα πρόκρισης μόλις στο 2' αλλά οι Σλοβάκοι ισοφάρισαν στο 47' με τον Ρόναν και πήγαν το ματς στην παράταση. Εκεί πέτυχαν το γκολ της πρόκρισης στο 94' με τον Ραμίρεζ και το μόνο που κατάφερε η Κρακόβια ήταν να ισοφαρίσει στο 122' με τον Πίζντεκ που ασφαλώς και δεν της έφθανε.

Έτσι η Ντουνάισκα θα είναι η αντίπαλος του Ατρόμητου στον Β' προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ.