Με στόχο την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα η Ένωση Περιστερίου αντιμετωπίζει αύριο (Κυριακή) στις 09.30 τον Χαλκηδονικό στο γήπεδο του Ηφαίστου.
Ο προπονητής Νίκος Ηλιόπουλος δεν αντιμετωπίζει προβλήματα και θα παρατάξει την καλύτερη δυνατή ενδεκάδα.
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. | ΑΙΜΟΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 |
2. | ΑΕ ΙΛΙΟΥ | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 |
3. | ΧΑΛΚΗΔΟΝΙΚΟΣ | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
4. | ΓΑΛΑΞΙΑΣ | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
5. | ΛΑΡΙΣΑΪΚΟΣ | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
6. | ΑΕ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
7. | ΤΟΛΜΗ ΠΕΡΙΣΤ. | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 |
8. | ΑΕ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
9. | ΝΕΑ ΖΩΗ ΜΕΤ/ΣΗΣ | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 |
10. | ΑΟ ΚΩΦΩΝ | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
11. | ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
12. | ΔΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
13. | ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 |
14. | ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 |
Συνέχεια στο καλό του ξεκίνημα την περασμένη εβδομάδα στο νέο πρωτάθλημα της Γ’ Κατηγορίας θέλει να δώσει ο Γαλαξίας ο οποίος θα υποδεχθεί αύριο (Κυριακή) στο γήπεδο της Χρυσούπολης τον Διαγόρα Αιγάλεω στις 4 το απόγευμα.
Η ομάδα του Λουκά Καρμίρη παρά τα προβλήματα από τραυματισμούς και τιμωρίες είναι σε εξαιρετική κατάσταση και φιλοδοξεί να πάρει το δεύτερο φετινό τρίποντο.
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. | ΑΙΜΟΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 |
2. | ΑΕ ΙΛΙΟΥ | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 |
3. | ΧΑΛΚΗΔΟΝΙΚΟΣ | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
4. | ΓΑΛΑΞΙΑΣ | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
5. | ΛΑΡΙΣΑΪΚΟΣ | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
6. | ΑΕ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
7. | ΤΟΛΜΗ ΠΕΡΙΣΤ. | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 |
8. | ΑΕ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 |
9. | ΝΕΑ ΖΩΗ ΜΕΤ/ΣΗΣ | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 |
10. | ΑΟ ΚΩΦΩΝ | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
11. | ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
12. | ΔΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
13. | ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 |
14. | ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 |
Για μια ακόμα χρονιά ο Γυμναστικός Σύλλογος Περιστερίου θα συνδιοργανώσει με τον Πανιώνιο και τον Έσπερο Καλλιθέας το τουρνουά Υποδομών, που πλέον αποτελεί θεσμό στις μικρές ηλικίες.
Φέτος, στους συνδιοργανωτές προστίθεται και ο Ολυμπιακός, δίνοντας ακόμα μεγαλύτερη ισχύ στο τουρνουά, του οποίου η αυλαία θα ανοίξει στις αρχές Νοεμβρίου.
Η Γυναικεία Ομάδα της Άμιλλας πήρε ακόπιαστα το πρώτο ροζ φύλλο αγώνας της νέας χρονιάς καθως στην πρεμιέρα της Γ' κατηγορίας αντιμετώπιζε την ΜΕΝ Ιλίου που δεν κατέβηκε στο πρωτάθλημα.
Πλέον η ομάδα της Ανθής Μπαλτά προετοιμάζεται για τον αγώνα της 12ης Οκτωβρίου με αντίπαλο τη Ροδόπολη στο «Γ. Στεφανόπουλος».
Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής:
. | Ζ.Α.Ο.Ν. | ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ | 20 - 0 | ||||
ΤΕ | 12/10/2016 | 20:45 | Ν.ΙΩΝΙΑΣ ΚΛ. Β΄ | ΑΟ ΠΕΡΙΣΣΟΥ | ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ | 0 - 0 | |
ΤΕ | 12/10/2016 | 21:30 | ΜΠΟΘΟΥ | ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ | ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ | 0 - 0 | |
ΤΕ | 12/10/2016 | 21:30 | ΜΠΟΥΡΝΑΖΙΟΥ ΚΛ. | ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ | ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ | 0 - 0 | |
ΤΕ | 12/10/2016 | 21:45 | ΙΛΙΟΥ ΚΛ. Α | ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ | ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΥΣ | 0 - 0 | |
ΤΕ | 12/10/2016 | 22:00 | ΡΟΥΦ | ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. | ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ | 0 - 0 | |
ΤΕ | 12/10/2016 | 22:00 | ΠΕΥΚΗΣ | ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ | ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ | 0 - 0 |
Ο Φίλιππος μπορεί να γνώρισε την ήττα στην Κηφισιά στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Β’ ΕΣΚΑ ωστόσο στάθηκε εξαιρετικά σαν πρωτάρης στην κατηγορία.
Η ομάδα του Αγίου Ιεροθέου κοίταξε τον αντίπαλο της στα μάτια και έχασε στις λεπτομέρειες με 79-76 καθώς το ματς κρίθηκε στην παράταση.
Διαιτητές: Ραχιώτης, Βουγιουκλάκης
Δεκάλεπτα: 14-14, 37-27, 53-44, 70-70 (κ. δ.), 79-76 (α’ παρ.).
ΚΗΦΙΣΙΑ (Μπιλάλης, Γιαννακάκης): Τριποδάκης Π. 3, Τριποδάκης Φ. 10 (1), Βαβελίδης 3, Μπαζίνης 10, Μπιλάλης 5, Πολυδώρου 7, Τσάκωνας 5, Βογιατζόγλου, Παπαδόπουλος 9 (1), Λαμπρόπουλος 16 (3), Σπανός 1, Παναγιώτου 10.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Σταθάκης, Σκλάβος): Λαμπίρης, Λιαπούρης 15, Λουκάς 26 (1), Παρασκευόπουλος, Κατσαρός, Ραμαντάνης, Μουζάκης 2, Γκούμας, Κανελλόπουλος 2, Βρεττός 8, Συρίγος, Παπαδόπουλος 23 (2).
1ος Ομιλος – 1η αγωνιστική, αποτελέσματα
Αμπελόκηποι-Πρωτέας 58-60
Τυφών-ΟΦΗΗ 55-63
Ολυμπιάδα Παπάγου-Κυψελιακός 66-48
Γαλάτσι-Καρέας 72-60
ΜΕΝ Ιλίου-Νικηφόρος 51-52
Κηφισιά-Φίλιππος 79-76
Γκύζη-Θρακομ/νες 69-70