Τελευταία ενημέρωση 10:52, 21 Νοε 2019
Περιστέρι Sports

Ότι και αν έγινε δεν αλλάζει κάτι.Είτε κέρδιζε, είτε έχανε, όπως και έχασε στις λεπτομέρειες από την Μπάμπεργκ με 72-69.

Ετικέτες

Εντυπωσιακή πορεία στο πρωτάθλημα της ΕΠΣΑ πραγματοποιεί η ομάδα Κ16 του Ατρόμητου, παιδιά γεννημένα το 2004, τα οποία από τη νέα σεζόν θα στελεχώσουν στην πλειοψηφία τους την Κ17.

Ετικέτες

Η Παιδική Ομάδα του ΓΣ Περιστερίου για την 9η αγωνιστική της Α΄ ΕΣΚΑ κέρδισε πολύ εύκολα τα εκπαιδευτήρια Πλάτωνα με σκορ 64-49.

Τα δεκάλεπτα: 12-15, 24-26, 38-34, 64-49.

Διαιτητές: ΟΥΣΤΑΜΠΑΣΙΔΗΣ, ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΗΣ

ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (ΡΗΓΓΑΣ-ΣΚΟΥΦΑΚΗΣ): ΦΥΤΡΟΣ 11, ΜΠΙΛΑΛΗΣ 13, ΜΠΟΥΝΤΟΥΡΗΣ 18, ΜΟΥΣΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΑΝΟΥΣΟΣ, ΣΤΑΜΟΥ 5 (1), ΣΠΥΡΑΚΟΣ, ΜΑΡΑΘΑΚΗΣ 8 (1), ΜΠΕΜΠΕΛΟΣ, ΔΕΙΜΕΖΗΣ 6, ΓΡΙΣΠΟΣ, ΣΟΥΓΡΗΣ 2.

ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ (ΑΡΣΛΑΝΟΓΛΟΥ-ΔΑΜΙΡΗΣ): ΛΙΑΝΟΣ, ΓΑΡΑΣ, ΚΑΒΑΛΛΑΡΗΣ 8 (1), ΡΟΝΙΩΤΗΣ, ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ, ΤΑΣΚΟΣ 15 (2), ΣΕΡΒΑΚΗΣ 8 (2), ΡΑΛΛΙΔΗΣ 14 (3), ΚΟΝΤΕΣ, ΚΟΝΔΥΛΙΚΑΣ 4, ΜΟΥΖΟΥΡΑΚΗΣ, ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ.

Ετικέτες

Η Κηπούπολη μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ματς με τον Άγιαξ Ταύρου, λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους, όμως μέχρι το 52ο λεπτό είχε φέρει τα πάνω-κάτω κάνοντας το 2-1, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Ο τεχνικός της Κηπούπολης Δημήτρης Φιλίππου μίλησε αποκλειστικά στο SNEWS.GR, δηλώνοντας ευχαριστημένος για το παιχνίδι της ομάδας του και θέτοντας ως στόχο την διατήρηση του ίδιου ρυθμού και για την συνέχεια.

«Ήταν ένα παιχνίδι στο οποίο δείξαμε πολύ καλά στοιχεία σαν ομάδα. Παίξαμε καλό ποδόσφαιρο, κάναμε πειθαρχημένο παιχνίδι, είχαμε σωστή αμυντική λειτουργία και δημιουργία προϋποθέσεων για γκολ. Παρόλο που βρεθήκαμε πίσω στο σκορ είχαμε όλα αυτά τα στοιχεία και καταφέραμε να γυρίσουμε το παιχνίδι. Η συνέχεια μας βρίσκει να προετοιμαζόμαστε για ακόμα ένα ματς απέναντι σε μια  παραδοσιακή ομάδα της κατηγορίας, τον Πανερυθραϊκό, και στόχος  μας είναι η διατήρηση, τουλάχιστον, του ίδιου ρυθμού παιχνιδιού που παρουσιάσαμε στο προηγούμενο αγώνα».”

Ετικέτες

Στο Μαζαράκη συνεχίστηκε σήμερα το πρωί η προετοιμασία των παικτών του Ατρόμητου για τον αγώνα της Κυριακής με τον ΟΦΗ.