Τελευταία ενημέρωση 16:48, 23 Ιαν 2020
Περιστέρι Sports

Ενίσχυση με Ντούλα!

Τη δεύτερη προσθήκη του στη μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου έκανε ο Ηρακλής αποκτώντας τον αμυντικό Χρήστο Ντούλα.

Η ανακοίνωση

Άλλο ενα μεταγραφικό απόκτημα για τη Ομάδα μας. Πρόκειται για τον Χρήστο Ντούλα, ένα μπακ-εξτρέμ που προέρχεται απο τον «Α.Ο.Ν.Φ. ΑΤΤΑΛΟ».
Του ευχόμαστε πρώτα-πρώτα υγεία, γρήγορη προσαρμογή και καλή επιτυχία στην Ομάδα μας !!

Ετικέτες

Με γκολ των Γιάννη Κλαυδιανού 5', Κασιμάτη 11' η Άμιλλα προηγήθηκε πολύ γρήγορα στο Αιγάλεω κόντρα στον Διαγόρα αλλά δεν μπόρεσε να κρατήσει τη νίκη καθώς ισοφαρίστηκε από τους Μπάλι 84' και Χατζηλία 90' με αποτέλεσμα να φύγει με το 2-2.

Ξεκίνησαν οι  Κωστάκης, Σ. Κλαυδιανός, Χάλαρης, Ασημακόπουλος, Μπερνικολας, Κασιμάτης, Βλάχος, Τζαβάρας, Πούλιος, Ι. Κλαυδιανός Δέγκλερης.

Έπαιξαν και οι Προβής, Λαμπράκος, Χρυσαφίδης, Κατσαμάς.

Ετικέτες

Ήττα στον Άγιο Θωμά

Ο Ηρακλής γνώρισε την ήττα στον Άγιο Θωμά με σκορ 2-0 ωστόσο έχει τρομερά παράπονα από τη φιλοξενία.

Ετικέτες

Οι Έφηβοι του ΓΣΠ δεν συνάντησαν το παραμικρό πρόβλημα στο Κορωπί, απέναντι στην ομώνυμη ομάδα (39-89) παραμένοντας έτσι αήττητοι έπειτα από 15 αγώνες στο πρωτάθλημα της Ε.Σ.Κ.Α.

Η διαφορά δυναμικής ήταν μεγάλη για τις δύο ομάδες με τον Γ.Σ.Π. να τελειώνει την αναμέτρηση από το πρώτο δεκάλεπτο της καθώς το σκορ ήταν στο 8-34. Έτσι, ο Κώστας Παπαμάρκος βρήκε την ευκαιρία να δοκιμάσει σχήματα ενόψει της συνέχειας πριν δει τον Βησσαρίου να ευστοχεί σε πέντε τρίποντα και να είναι ο πρώτος σκόρερ με 22 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 8-34, 11-13, 8-26, 12-16.

Γ.Σ. Περιστερίου (Παμαμάρκος): Παπανδρέου, Διαμάντης 4, Παπαδημητρίου 8, Βησσαρίου 22 (5), Πατρινός 10, Σελούλης 3 (1), Σκόρδος 6, Πολύζος 3, Τόλα 15, Καραμανλής 9 (1), Ευσταθιάδης 4, Κακαβούλας 3 (1)

Ετικέτες

Οι Παίδες του ΓΣΠ  πέρασαν νικηφόρα από τη έδρα του Άρη Πετρούπολης (46-85) & ανέβηκαν στο 12-3 στο πρωτάθλημα της Ε.Σ.Κ.Α.

Όπως “μαρτυρά” και το τελικό σκορ, οι παίκτες του Νίκου Ρήγγα δεν συνάντησαν ιδιαίτερα προβλήματα κι αυτό αποτυπώνεται, τόσο στο πρώτο δεκάλεπτο όπου το επί μέρους σκορ ήταν στο 9-23, όσο και στο τρίτο που είχε φτάσει στο εντυπωσιακό 3-32.

Κάπως έτσι, ο τεχνικός του Γ.Σ.Π. πέρασε άπαντες στο παρκέ κι είδε τον Σγουρό να αποχωρεί από αυτό όντας ο πρώτος σκόρερ με 21 πόντους, στους 16 σταμάτησε ο Μπουντούρης, ενώ ο Δεϊμέζης είχε τέσσερις λιγότερους (12).

Τα δεκάλεπτα: 9-23, 20-13, 3-32, 14-14.

Γ.Σ. Περιστερίου (Ρήγγας): Φύτρος 8, Μπιλάλης 7, Μπουντούρης 16, Μουστόπουλος 2, Μανούσος 7, Στάμου, Σπυράκος 2, Σγουρός 21, Δεϊμέζης 12, Στρατόπουλος 6, Ζούγρης 4