Τελευταία ενημέρωση 00:04, 15 Δεκ 2019

Για τη μεγάλη νίκη επί της Κορίνθου εκτός έδρας με 1-4 μίλησε στο www.peristerisports.gr ο προπονητής του Άγιου Ιερόθεου Γιώργος Αρχοντάκης.

Τεράστια νίκη με οφέλη που θα φανούν σε βάθος χρόνου πέτυχε σήμερα ο Άγιος Ιερόθεος μέσα στην Κόρινθο με σκορ 4-1 επί της τοπικής ομάδας προκαλώντας πραγματική αίσθηση!

Ο Κράσι που επέστρεψε στην ενδεκάδα έκανε το 0-1 στο 32' για να ακολουθήσει ο  Τσατσαρής στο 40΄με κεφαλιά μετά από σέντρα του Λέσι να κάνει το 0-2. Στο 52' οι γηπεδούχοι μείωσαν το σκορ με τον Μαναριώτη, αλλά ο Θανόπουλος με πέναλτι (το κέρδισε ο Πολίτης) στο 71′  έδωσε και πάλι αέρα δύο τερμάτων για τους Περιστεριώτες. Το τελικό 1-4 διαμόρφωσε ο Μπαλατσούρας στο 80′.

ΠΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΣ (Γιάννης Βασιλόπουλος): Λουτριώτης, Παπανικολάου, Ντόκο, Λαμπρόπουλος, Παϊκόπουλος (46' Γαλάς) Σιδέρης, Καραγιάννης, Παυλόπουλος, Μαναριώτης, Τορεζάνι, Ιορδανίδης.

ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ (Γιώργος Αρχοντάκης): Ζωντός, Πολίτης (84′ Σιμάκου), Μανδαμαδιώτης, Τσατσαρής, Μπίρης, Αποστόλου, Λέσι (71′ Μπαλατσούρας), Γκουτσούλας, Κράσι (79′ Νικολέτος), Θανόπουλος, Σουλελές (82′ Αποστολόπουλος).

Πάνοπλος καθώς στην αποστολή θα συμπεριληφθεί και ο Κράσι που λόγω τραυματισμού δεν έπαιξε στο προηγούμενο ματς με την Καλλιθέα, θα αγωνιστεί αύριο στις 3 το μεσημέρι ο Άγιος Ιερόθεος στην Κόρινθο για το πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής.

Την ευκαιρία να φθάσουν ακόμη πιο ψηλά στο Κύπελλο ΕΠΣΑ έχουν Άγιος Ιερόθεος και ΑΟ Περιστερίου που κληρώθηκαν με βατούς αντιπάλους.

Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου στην Ακαδημία του Άγιου Ιερόθεου (Τεχνικός διευθυντής Δημήτρης Βαφειάδης) έχει ως εξής:

Κ18 (1)
ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ-ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΣΑΒΒΑΤΟ 17.30
ΓΗΠΕΔΟ : ΧΩΡΑΦΑΣ

Κ18 (2)
ΡΕΠΟ

Κ16 (1)
ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ-ΑΙΜΟΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 19.30
ΓΗΠΕΔΟ : ΧΩΡΑΦΑΣ

Κ14 (1)
ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ-ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 13.30
ΓΗΠΕΔΟ : ΧΩΡΑΦΑΣ

Κ14 (2)
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ-ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 09.00
ΓΗΠΕΔΟ : ΔΑΚ ΑΙΓΑΛΕΩ

Κ14 (3)
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 12.00
ΓΗΠΕΔΟ : ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ Γ' (ΑΓΙΑ ΤΡΙΑΔΑ)

Κ12 (1)
ΠΡΟΠΟΝΗΤΙΚΟ ΔΙΤΕΡΜΑ
ΚΥΡΙΑΚΗ 18.00
ΓΗΠΕΔΟ : ΧΩΡΑΦΑΣ

Κ12 (2)
ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 17.15
ΓΗΠΕΔΟ : ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ

Κ12 (3)
ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ-ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ
ΚΥΡΙΑΚΗ 17.00
ΓΗΠΕΔΟ : ΧΩΡΑΦΑΣ

Κ10 (1)
ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ-ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 17.00
ΓΗΠΕΔΟ : ΧΩΡΑΦΑΣ 7×7

Κ10 (2)
ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ-ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
ΚΥΡΙΑΚΗ 16.00
ΓΗΠΕΔΟ : ΧΩΡΑΦΑΣ 7×7

Κ10 (3)
ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ-ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 14.00
ΓΗΠΕΔΟ : ΧΩΡΑΦΑΣ 7×7

Κ8 (1)
ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
ΣΑΒΒΑΤΟ 17.00
ΓΗΠΕΔΟ : ΧΩΡΑΦΑΣ 7×7

Κ8 (2)
ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ-ΑΕΚ ROOTS
ΣΑΒΒΑΤΟ 09.00
ΓΗΠΕΔΟ : ΧΩΡΑΦΑΣ 7×7

Κ8 (3)
ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ-ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ.
ΣΑΒΒΑΤΟ 19.00
ΓΗΠΕΔΟ : ΧΩΡΑΦΑΣ 7×7

Κ6
ΡΕΠΟ

Leventis kreopoleio
ACS Περιστερίου
Tsevelekos 250x250

Συνδεθείτε μαζί μας