Τελευταία ενημέρωση 10:39, 21 Μαϊ 2019

Ξεκίνησαν οι Τελικές Τροποποιητικές Δηλώσεις για το Cosmogym Contest 2019 και θα διαρκέσουν μέχρι και τις 15 Μαΐου.
Οι δηλώσεις, όπως έχουμε ήδη ανακοινώσει και σε προηγούμενες αναρτήσεις, πρέπει να γίνονται διπλές. (και στην παρούσα δήλωση και στην πλατφόρμα της ΕΓΟ)

Μπείτε εδώ http://cosmogym.gr/final-contest/?fbclid=IwAR0S78RY1sesjKKtbDMCvmPYhjAsZq8v9D-Pqm61JauoekMgTi6uGkud3mM

ΠΡΟΣΟΧΗ: Επίσημα στοιχεία για το κάθε πρόγραμμα όπως ονομασία ομάδας, τίτλος προγράμματος, προπονητές, αριθμός αθλητών θα είναι αυτά που θα δηλώνονται στην ΕΓΟ. Όλα τα υπόλοιπα θα λαμβάνονται από την παρούσα φόρμα στη σελίδα της διοργάνωσης.

Τη νέα σειρά μεταλλίων που πραγματικά είναι υπέροχη παρουσίασε η οργανωτική επιτροπή του Cosmogym 2019.

 Τη διασκέδαση, το χορό και την προσφορά στους συμπολίτες μας συνδύασε ο αποκριάτικος χορός της ΑΠΕ Γιτάνη που έγινε στο χώρο που γυμνάζονται καθημερινά δεκάδες περιστεριωτόπουλα στα Δίδυμα.

 Ξεκίνησε η αντίστροφη μέτρηση για την πολύ  μεγάλη γιορτή της γυμναστικής με την ενημερωτική ημερίδα εν όψει του Cosmogym 2019.

Ο πρόεδρος της οργανωτικής επιτροπής Συμεών Σκουτερης παρουσίασε όλες τις λεπτομέρειες της διοργάνωσης και ακολούθησε η κλήρωση για την σειρά παρουσίασης των ομάδων

« Περίπου 3,5 μήνες πριν την έναρξη, είμαστε έτοιμοι και σας περιμένουμε να ζήσουμε για μία ακόμα φορά ξεχωριστές στιγμές» τόνισε χαρακτηριστικά.

Αναλυτικά η σειρά παρουσίασης των ομάδων είναι η εξής:

Όμιλοι Rising Stars 1 & 2 – Παρασκευή 14/6 – ώρα 13:30

1 ΑΠΕ ΓΙΤΑΝΗ τίτλος 5
2 ΑΣ ΝΕΑ ΠΑΙΔΕΙΑ τίτλος 4
3 Αθλητικό Σωματείο ΣΙΣΥΦΟΣ τίτλος 4
4 ΟΦΑΦΑ ΜΕΓΑΡΩΝ τίτλος 4
5 ΑΣ.ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ τίτλος 7
1 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΡΑΦΗΝΑΣ τίτλος 1
2 Α.Σ ΕΝ ΧΟΡΩ τίτλος 2
3 Olympia Highway τίτλος 5
4 ΑΣ.ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ τίτλος 5
5 ΠΑΛΑΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΡΑΦΗΝΑΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ τίτλος 2
6 ΟΦΑΦΑ_ΜΕΓΑΡΩΝ τίτλος 3
7 Δαο Καματερου τίτλος 3
8 ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ τίτλος 2
9 Μ.Ε.Σ.ΜΑΡΑΘΩΝΑ τίτλος 1
10 ΓΑΣ Πεντέλης τίτλος 1
11 Αθλητικό Σωματείο ΣΙΣΥΦΟΣ τίτλος 3
12 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ τίτλος 2
13 ΡΥΘΜΟΣ & ΚΙΝΗΣΗ – ΠΕΡΑΜΑ τίτλος 2
14 ΑΣ.ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ τίτλος 6
15 Α.Σ.ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑ-ΕΛΛΗΝΟΑΓΓΛΙΚΗ ΑΓΩΓΗ τίτλος 3

Όμιλος Νέμεα Β – Παρασκευή 14/6 – ώρα 17:30

1 Α.Π.Σ. ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ ΙΚΑΡΙΑΣ τίτλος 1
2 Γυμναστικός Όμιλος ν.ιωνιας Εν Κινησει τίτλος 1
3 OLYMPIAN SPORTS CLUB τίτλος 2
4 Γ.Α.Σ ΑΡΙΣΤΟΝΙΚΗ τίτλος 1
5 Α.Σ ΡΥΘΜΟΣ & ΚΙΝΗΣΗ τίτλος 1
6 Α.Σ. ΑΙΟΛΟΣ ΦΥΛΗΣ τίτλος 1
7 Α.Σ. ΑΤΤΑΛΟΣ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ τίτλος 1
8 ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΑΣΤΕΡΙΩΝΑΣ τίτλος 1
9 Α.Σ. ΔΙΑΣΤΡΟ – ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟ τίτλος 1
10 ENERGY FITNESS CLUB τίτλος 1
11 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΣΜΥΡΝΗΣ) τίτλος 1
12 Α.Σ.ΧΟΡΕΙΑ τίτλος 1
13 ΑΣ ΑΝΤΙΜΑΧΟΣ GYM τίτλος 1
14 ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ “ΕΥ ΖΗΝ” τίτλος 1
15 Α.Σ. Άνω Μεράς Μυκόνου τίτλος 1
16 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΔΡΑΣΗ ΑΘΛΟΣ τίτλος 1
17 Α.Σ. ΠΕΡΣΕΑΣ ΜΥΚΟΝΟΥ τίτλος 1
18 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗ ΡΕΝΤΗ “Η ΑΤΡΑΠΟΣ” τίτλος 1
19 WINNERS HEALTH CLUB τίτλος 2
20 Αθλητικός σύλλογος και σχολή χορού ΡΥΘΜΟΣ τίτλος 1
21 ΑΟΠ ΚΑΡΑΤΕ ΧΙΟΥ τίτλος 1
22 Μ.Κ.Σ ΕΝ ΔΡΑΣΕΙ τίτλος 1
23 ΑΣ.ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ τίτλος 4
24 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΔΟΥΚΑ τίτλος 1

Όμιλος Νέμεα Α – Σάββατο 15/6 – ώρα 09:00

1 ATP BANK Fitness Club – Ομάδα Ίκαρος τίτλος 1
2 Γ.Σ.ΚΕΡΑΤΕΑΣ τίτλος 1
3 Σ.ΦΙ.Γ.ΜΟΣ τίτλος 1
4 OLYMPIAN SPORTS CLUB τίτλος 1
5 WINNERS HEALTH CLUB τίτλος 1
6 Α.Σ ΕΝ ΧΟΡΩ τίτλος 1
7 Α.Γ.Σ ΝΗΡΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ τίτλος 2
8 Αθλητικό Σωματείο ΣΙΣΥΦΟΣ τίτλος 2
9 Α.Σ. Αριστίων Πετρούπολης τίτλος 2
10 ΑΠΕ ΓΙΤΑΝΗ τίτλος 4
11 ΕΥ ΖΗΝ & ΑΘΛΗΣΗ(ΔΗΜΟΣ ΔΑΦΝΗΣ-ΥΜΗΤΤΟΥ) τίτλος 2
12 Olympia Highway τίτλος 4
13 Α.Σ.Π. ΚΤΗΣΙΦΩΝ τίτλος 1
14 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΔΗΜΟΤ.ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΚΡΑΚΩΜΗΣ τίτλος 1
15 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ τίτλος 1
16 ΑΣ.ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ τίτλος 3
17 ΟΠΑΝ ΠΕΙΡΑΙΑ τίτλος 2
18 TEAM WOLF 31 τίτλος 3
19 ΟΦΑΦΑ ΜΕΓΑΡΩΝ τίτλος 2
20 ΑΣ ΝΕΑ ΠΑΙΔΕΙΑ τίτλος 3
21 Α.Ο.Διονύσου τίτλος 1
22 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ τίτλος 1
23 Α.Σ. ΗΦΑΙΣΤΕΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ τίτλος 1
24 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΝΕΜΕΣΙΣ (LIDAS TEAM) τίτλος 1
25 ΑΣΟΧ ΑΘΗΝΑ τίτλος 1
26 ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΥΚΗΣ τίτλος 2
27 ΓΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΑΤΒ ΠΑΤΗΣΙΩΝ τίτλος 3
28 Δημος Παλληνης τίτλος 2
29 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΑΝΙΜΑ τίτλος 1
30 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ τίτλος 1

Όμιλος Ίσθμια – Σάββατο 15/6 – ώρα 14:30

1 Choy Lee Fut Αργους τίτλος 1
2 ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ τίτλος 1
3 Δαο Καματερου τίτλος 2
4 Olympia Highway τίτλος 3
5 ΟΦΑΦΑ ΜΕΓΑΡΩΝ τίτλος 1
6 GYMNASTIC HOUSE τίτλος 2
7 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ τίτλος 1
8 Φιλαθλητικός Γ.Σ. Ηρακλείου Κρήτης τίτλος 3
9 ΑΣ ΝΕΑ ΠΑΙΔΕΙΑ τίτλος 2
10 Γ.Σ ΤΙΤΑΝΑΣ τίτλος 2
11 Α.Σ. Αριστίων Πετρούπολης τίτλος 1
12 Α.Γ.Σ ΝΗΡΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ τίτλος 1
13 TEAM WOLF 31 τίτλος 2
14 ΓΑΣ Πεντέλης τίτλος 1
15 Αθλητικός Όμιλος Πατήσια 24 τίτλος 1
16 ΑΣ.ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ τίτλος 2
17 ΕΥ ΖΗΝ ΚΑΙ ΑΘΛΗΣΗ ΔΗΜΟΣ ΔΑΦΝΗΣ ΥΜΗΤΤΟΥ τίτλος 1
18 Sports center ΜΙΧΑΗΛΙΔΗ τίτλος 1
19 ΑΠΕ ΓΙΤΑΝΗ τίτλος 3
20 ΑΠΣ Ολυμπιακός Ρυθμός Αργυρούπολης τίτλος 1

Cosmogym Hope Contest Final – Σάββατο 15/6 – ώρα έναρξης 18:30

Συμμετέχουν οι Χρυσές Ομάδες από τους Ομίλους Νέμεα Β, Νέμεα Α και Ίσθμια.

Όμιλος Πύθεια – Κυριακή 16/6 – ώρα 11:00

1 ΟΠΑΝ ΠΕΙΡΑΙΑ τίτλος 1
2 Olympia Highway τίτλος 2
3 Φιλαθλητικός Γ.Σ. Ηρακλείου Κρήτης τίτλος 2
4 Α.Ο. ΠΑΛΜΟΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ τίτλος 1
5 Αο Άτλας του δήμου Δέλτα τίτλος 1
6 TEAM WOLF 31 τίτλος 1
7 ΑΠΕ ΓΙΤΑΝΗ τίτλος 2
8 Γ.Σ ΤΙΤΑΝΑΣ τίτλος 1
9 Σύλλογος Φίλων Γυμναστικής Αιγάλεω (Σ.ΦΙ.Γ.Α.) τίτλος 1
10 Συλλογος Πνοη Μοσχατου τίτλος 1
11 Γ.Σ.ΑΜΙΛΛΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ τίτλος 1
12 ΓΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΩΝ τίτλος 2
13 Α.Σ.ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑ-ΕΛΛΗΝΟΑΓΓΛΙΚΗ ΑΓΩΓΗ τίτλος 2
14 Δημος Παλληνης τίτλος 1
15 ΟΚΑΠΑ ΔΗΜΟΥ ΦΙΛΟΘΕΗΣ-ΨΥΧΙΚΟΥ τίτλος 1
16 ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΥΚΗΣ τίτλος 1
17 Αθλητικό Σωματείο ΣΙΣΥΦΟΣ τίτλος 1
18 ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΣΑΡΩΝΙΚΟΥ ¨ΚΑΛΥΒΙΑ¨ τίτλος 2
19 ΑΣ.ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ τίτλος 1

Όμιλος Ολύμπια – Κυριακή 16/6 – ώρα 17:00

1 ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΣΑΡΩΝΙΚΟΥ ¨ΚΑΛΥΒΙΑ¨ τίτλος 1
2 ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΑΘΛΗΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΔΗΜΟΥ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ τίτλος 1
3 Γ.Ο.Π.Φ. Η ΑΡΜΟΝΙΑ τίτλος 1
4 Α.Σ.Ηετιών Δραπετσώνας τίτλος 1
5 ΓΑΣ ΕΙΡΗΝΗ ΠΕΡΙΣΤΕΡΊΟΥ τίτλος 1
6 ΠΑΛΑΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΡΑΦΗΝΑΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ τίτλος 1
7 Olympia Highway τίτλος 1
8 ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ τίτλος 1
9 ΡΥΘΜΟΣ & ΚΙΝΗΣΗ – ΠΕΡΑΜΑ τίτλος 1
10 ΓΑΣ ΕΙΡΗΝΗ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ τίτλος 2
11 ΓΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΩΝ τίτλος 1
12 ModartS τίτλος 1
13 ΑΟ Λαγονησίου τίτλος 1
14 GYMNASTIC HOUSE τίτλος 1
15 Α.Σ.Ε.ΔΟΥΚΑ τίτλος 1
16 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ τίτλος 1
17 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ τίτλος 1
18 Dance Team Faceless τίτλος 1
19 Α.Σ.ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑ-ΕΛΛΗΝΟΑΓΓΛΙΚΗ ΑΓΩΓΗ τίτλος 1
20 ALTIUS τίτλος 1
21 Γυμναστήριο Εν Κινησει Λαμιας τίτλος 1
22 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ τίτλος 1
23 ΑΣ ΝΕΑ ΠΑΙΔΕΙΑ τίτλος 1
24 Δαο Καματερου τίτλος 1
25 Φιλαθλητικός Γ.Σ. Ηρακλείου Κρήτης τίτλος 1
26 ΑΠΕ ΓΙΤΑΝΗ τίτλος 1
27 Α.Ο. ΑΘΛΟΚΙΝΙΣΗ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ τίτλος 1
28 ΛΕΟΝΤΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗΣ τίτλος 1
29 Α.Σ. ΕΥΡΥΘΜΙΑ- ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ τίτλος 1

Cosmogym Grand Contest Final – Δευτέρα 17/6 – ώρα έναρξης 17:00

Συμμετέχουν οι Χρυσές Ομάδες από τους Ομίλους Πύθεια και Ολύμπια.

 

 

 

Με 6 κύπελλα, 4 Αργυρά μετάλλια και 6 χάλκινα μετάλλια επέστρεψε η Αριάδνη Περιστερίου από το 6ο Κύπελλο Τραμπολίνο που διοργάνωσε ο Αίας Θερμαϊκού.

Ήταν μια  άκρως επιτυχημένη αποστολή και παρουσία που δίνει νέα δύναμη σε προπονητές, αθλητές και γονείς να συνεχίσουν τον δύσκολο αγώνα τους για περισσότερες συμμετοχές και υψηλότερες διακρίσεις .

Με μεγάλη επιτυχία και συμμετοχή στέφθηκε το φετινό χριστουγεννιάτικο παζάρι που διοργάνωσε η Αριάδνη Περιστερίου.

Ένα ακόμη βήμα μπροστά κάνει η ΑΠΕ Γιτάνη ο οποία έθεσε στη διάθεση των φίλων και των μελών της αναμνηστικά είδη (μπλούζα, κούπα, σακίδιο) με το λογότυπο του συλλόγου αλλά και το καλαίσθητο ημερολόγιο για το 2019/

Τα έσοδα από την πρωτοβουλία αυτή θα διατεθούν μάλιστα αποκλειστικά για την συμμετοχή της Παγκόσμιας Γυμναστράδας τον Ιούλιο του 2019.

 

Με  εντυπωσιακή παρουσία αθλήτριες της ΑΠΕ Γιτάνη και οι γονείς τους ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα του Δήμου Περιστερίου και έκαναν ακόμη πιο όμορφη  την χριστουγεννιάτικη παρέλαση στη γιορτή για το άναμμα του Χριστουγεννιάτικου δέντρου.

 

Μεγαλύτερη από ποτέ θα είναι η συμμετοχή της ΑΠΕ Γιτάνη στη Χριστουγεννιάτικη Παρέλαση για το άναμμα του Χριστουγεννιάτικου Δένδρου που διοργανώνει ο Δήμος Περιστερίου αύριο(Παρασκευή).

Μια διαφορετική προπόνηση θα γίνει την ερχόμενη  Κυριακή (9 Δεκεμβρίου και ώρα 11:30-13:30) στο γυμναστήριο της ΑΠΕ Γιτάνη στα Δίδυμα καθώς θα φιλοξενηθούν αθλήτριες από τη Λαμία.

Η ανακοίνωση της ΑΠΕ Γιτάνη αναφέρει τα εξής:«Με ιδιαίτερη χαρά θα υποδεχτούμε την ομάδα του γυμναστηρίου «Εν κινήσει» από την Λαμία σε μία κοινή εορταστική προπόνηση με την αγωνιστική ομάδα του συλλόγου μας.

Είναι μία ευκαιρία να έρθουν πιο κοντά οι αθλήτριες των δύο ομάδων, να γνωριστούν καλύτερα, να ανταλλάξουν απόψεις για θέματα που τους απασχολούν,  αλλά και να προπονηθούν μαζί στις εγκαταστάσεις του συλλόγου μας.

Ο σύλλογός μας και στο παρελθόν έχει φιλοξενήσει ομάδες από την επαρχία για κοινές προπονήσεις και είμαστε ανοικτοί σε τέτοιου είδους συνεργασίες που πιστεύουμε ότι συμβάλλουν στην συμφιλίωση των αθλητών μας και στο «εύ αγωνίζεσθαι».

Leventis kreopoleio
ACS Περιστερίου
Tsevelekos 250x250

Συνδεθείτε μαζί μας