Τελευταία ενημέρωση 14:13, 13 Δεκ 2018

Το «δύο στα δύο» έκανε η Γυναικεία Ομάδα του Peristeri Volley η οποία ξεκίνησε με τον πιο εντυπωσιακό τρόπο τις υποχρεώσεις της στην Α' τοπική κατηγορία ΕΣΠΕΔΑ.

Ελπιδοφόρο ξεκίνημα για τους αθλητές του Θέρσιππου στην πρώτη αγωνιστική εμφάνιση προετοιμασίας, εν όψει της νέας σεζόν.

Συγκεκριμένα μια ομάδα αθλητών αντοχής  έλαβε μέρος σε αγωνιστικές δραστηριότητες, σημειώνοντας αξιοσημείωτα αποτελέσματα και συγκεκριμένα:

Στον αγώνα CARΙΟ-RUN, ο οποίος διεξήχθη το Σάββατο 20 Οκτ 18 στον  χώρο των Ολυμπιακών εγκαταστάσεων του TKD στο Παλαιό Φάληρο, είχαμε τις παρακάτω διακρίσεις:
Στα 3km
1ος Παναγόπουλος Γιώργος με 9'.22''.42
4ος Κωστόγιαννης Χρήστος με 9'.33''.76
5ος Κόπελας Κωνσταντίνος με 9'.59''.52.

Στην ίδια απόσταση και στην κατηγορία των γυναικών, η Αναστασία Βανταράκη στην πρώτη της εμφάνιση στην απόσταση, κατέκτησε την 8η θέση με 13'.14''.54
Η βαδίστρια  Ευγενία Κοκκινέλου έλαβε μέρος στα 8km της διοργάνωσης και βάδισε την απόσταση σε 46'.33''.35 καταλαμβάνοντας την 35η θέση.

Στον 3ο Ημιμαραθώνιο Ωρωπού ο οποίος πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 21 Οκτ 18 ο Γιάννης Σοφιανός είχε επίδοση 1.28'.01''.

Νικηφόρα πρεμιέρα στην A' Τοπική Κατηγορία Γυναικών έκανε το Peristeri Volley με αντίπαλο τον Έσπερο.

Με εντυπωσιακό παιχνίδι ξεκίνησε το πρωτάθλημα των κορασίδων για το Peristeri Volley.

Εξαιρετική παρουσία είχαν οι αθλητές του Άθλου Περιστερίου στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα καράτε εφήβων νέων & κύπελλο U14 &U21 της Λαμίας.

Η Πνευματική Στέγη Περιστερίου σε συνέχεια της πλούσιας πολιτιστικής της δράσης, διοργανώνει για τρίτη χρονιά μαθήματα ζωγραφικής, με την εξαιρετική δασκάλα ζωγραφικής Μαρία Παρέντη.

Τα μαθήματα γίνονται κάθε Τετάρτη και ώρα 19:00 στο εντευκτήριο του συλλόγου.

Για πληροφορίες και δήλωση συμμετοχής μπορείτε να καλέσετε στο 2105754265 απογευματινές ώρες Δευτέρα – Σάββατο.

Την ερχόμενη Δευτέρα 1 Οκτωβρίου ξεκινάνε οι προπονήσεις όλων των τμημάτων της ΑΠΕ Γιτάνη με διάθεση, όνειρα αλλά και υψηλούς στόχους.

Τα δοκιμαστικά για τη στελέχωση των πέντε αγωνιστικών ομάδων μολοκληρώθηκαν και οι αθλήτριες μπαίνουν από Δευτέρα στις προπονήσεις.

Η ανακοίνωση του συλλόγου αναφέρει τα εξής:

«Στα τμήματα υποδομής είμαστε έτοιμοι να υποδεχτούμε τα παλιά αλλά και τα νέα μέλη μας για να ξεκινήσουν και αυτά το ταξίδι τους στον θαυμαστό κόσμο της γυμναστικής.

Φέτος, εκτός από τα βασικά αγωνίσματα που καλλιεργεί ο σύλλογός μας (ρυθμική, ενόργανη, αισθητική, γυμναστική για όλους) δώσαμε και την δυνατότητα σε όλους τους αθλητές μας να έχουν και μία ώρα προπόνησης σε ένα άθλημα-αντικείμενο επιλογής (Τραμπολίνο, Ακροβατική, Hip-hop, Street dance, Cheerleading, Aerobic, Zumba, Σύγχρονος Χορός Gym Games for Kids) ώστε η προπόνηση να έχει ποικιλία αλλά και ξεχωριστό ενδιαφέρον.

Η αίθουσα γυμναστικής στα Δίδυμα Γυμναστήρια (Ιωαννίνων 44 και Δαμασκηνέας) έχει διαμορφωθεί και εξοπλιστεί με ταπί και όργανα υψηλών προδιαγραφών ώστε οι προπονήσεις να γίνονται με τον καλύτερο και ασφαλέστερο τρόπο.

Καλή αθλητική χρονιά σε όλους μας !!!!».

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησαν οι αθλητές του Θησέα Περιστερίου στο πολύ δυνατό Διεθνές Τουρνουά OLYMPIA CUP & EURO LEAGUE FOR SCHOOLBOYS 2018, που διοργάνωσε ο Παλαιστικός Σύλλογος Τιτάν Πύργου -στην "κοιτίδα" του αθλητισμού- Αρχαία Ολυμπία.

Την προκήρυξη του 150υ τουρνουά έδωσε στη δημοσιότητα η Πνευματική Στέγη Περιστερίου.

Με απόλυτη επιτυχία τόσο οργανωτική όσο και αγωνιστική ολοκληρώθηκε την Κυριακή 09 Σεπτεμβρίου το 10ο Παπαναστάσιο Σκακιστικό Τουρνουά που συνδιοργανώθηκε από τον Σκακιστικό όμιλο Περιστερίου και τον Δήμο Περιστερίου στο Κτίριο ΚΥΒΕ του Δήμου Περιστερίου.

Στους αγώνες συμμετείχαν εκατόν πέντε (105) σκακιστές και σκακίστριες σε δύο ομίλους ( 25 στον Α’ και 80 στον Β’ όμιλο).

Ενθαρρυντικό στοιχείο ήταν οι ισχυρές συμμετοχές και η πληθώρα από νεαρούς σκακιστές και σκακίστριες γεγονός το οποίο προσέδωσε μεγάλο βαθμό δυσκολίας και ανταγωνιστικότητας στο τουρνουά.
Τα αποτελέσματα της διοργάνωσης σε όλα τα επίπεδα ήταν πολύ καλά με πρωτεύον δεδομένο την αγωνιστική επιτυχία.

Μετά την ολοκλήρωση των αγώνων αναδείχθηκαν τρεις νικητές ανά κατηγορία, στους οποίους απονεμήθηκαν κύπελλα, μετάλλια και σκακιέρες ευγενική χορηγία του Σκακιστικού Κέντρου Ελλάδος,
Επιπλέον ο Πρόεδρος του Συλλόγου Ιάκωβος Λαπατάς ευχαρίστησε τους παίκτες για τη συμμετοχή τους και συνεχάρη τις διακριθείσες και διακριθέντες.

Οι νικητές ανά κατηγορία :

1ος Νικητής Γενικής Α' ομίλου: Μπάρδης Χ.
2ος Νικητής Γενικής Α' ομίλου: Δούνης Α..
3ος Νικητής Γενικής Α' ομίλου: Νικολάου Γ.

1ος Νικητής Γενικής Β' ομίλου:Πούπαλος Ν.
2ος Νικητής Γενικής Β' ομίλου: Κρασσάς Ν.
3ος Νικητής γενικής Β' ομίλου: Κελίδης Π.

1ος Νικητής κατηγορίας Νέων κάτω των 20: Παπαδόπουλος Π.
2ος Νικητής κατηγορίας Νέων κάτω των 20: Παπαδόπουλος Δ.
3ος Νικητής κατηγορίας Νέων κάτω των 20: Κολυβάς Π.

1ος Νικητής κατηγορίας Παίδων κάτω των 16:Τσουρέκας Κ.
2ος Νικητής κατηγορίας Παίδων Α' ομίλου 16:Μάλλιος Ι.
3ος Νικητής κατηγορίας Παίδων Α' ομίλου 16:Γκούτης Π.

1ος Νικητής κατηγορίας Παμπαίδων κάτω των 12 A' ομίλου:Xαρτοφύλακας Σ.
2ος Νικητής κατηγορίας Παμπαίδων κάτω των 12 A’ ομίλου:Τράπαλης Θ.
3ος Νικητής κατηγορίας Παμπαίδων κάτω των 12 A' ομίλου:Στούνος Ν.

1ος Νικητής κατηγορίας Βετεράνων : Βαζελάκης Δ.
2ος Νικητής κατηγορίας Βετεράνων: Σίδερης Θ.
3ος Νικητής κατηγορίας Βετεράνων : SIENCZEWSKI ZBIGNIEW

1η Νικήτρια Γυναικών Β΄ομίλου: Ανδριοπούλου Ε.
2η Νικήτρια Γυναικών Β΄ομίλου: Πέτροβα Α.
3η Νικήτρια Γυναικών Β΄ομίλου: Τσιχλή Ν.

1ος Νικητής κατηγορίας Παίδων κάτω των 14: Αθανασόπουλος Γ.
2ος Νικητής κατηγορίας Παίδων κάτω των 14: Σταμέλος Γ.
3ος Νικητής κατηγορίας Παίδων κάτω των 14: Σιδηρόπουλος Β.

1η Νικήτρια κατηγορίας κορασίδων κάτω των 14 : Κωστελίδου Δ.
2η Νικήτρια κατηγορίας κορασίδων κάτω των 14 : Μπιχάκη Ουρ.
3η Νικήτρια κατηγορίας κορασίδων κάτω των 14 : Λώλου Εμμαν.

1ος Νικητής κατηγορίας Παμπαίδων κάτω των 12 Β' ομίλου: Σουκαριέ Ζ.
2ος Νικητής κατηγορίας Παμπαίδων κάτω των 12 Β' ομίλου: Παπαδάκης Ι.
3ος Νικητής κατηγορίας Παμπαίδων κάτω των 12 Β' ομίλου: Κωστελίδης Γ.

1η Νικήτρια κατηγορίας Παγκορασίδων κάτω των 12 Β΄ ομίλου:Παπαδοπούλου Μ..
2η Νικήτρια κατηγορίας Παγκορασίδων κάτω των 12 Β' ομίλου: Κανελλοπούλου Ι.
3η Νικήτρια κατηγορίας Παγκορασίδων κάτω των 12 Β' ομίλου:Μάτσουκα Κ.

1ος Νικητής κατηγορίας Παμπαίδων κάτω των 10:Βάσσης Α.
2ος Νικητής κατηγορίας Παμπαίδων κάτω των 10:Παπαϊωάννου Δ..
3ος Νικητής κατηγορίας Παμπαίδων κάτω των 10:Τζωρτζάτος Δ.

1η Νικήτρια κατηγορίας Παγκορασίδων κάτω των 10 :Κόλλια Ευγ.
2η Νικήτρια κατηγορίας Παγκορασίδων κάτω των 10 :Μαρίνου Ελεάνα
3ος Νικήτρια κατηγορίας παγκορασίδων κάτω των 10:Ανδριοπούλου Μ.

1ος Νικητής κατηγορίας Junior Β' ομίλου: Βάσσης Μ.
2ος Νικητής κατηγορίας Junior Β' ομίλου: Λαυκίδης Ε.
3ος Νικητής κατηγορίας Junior Β' ομίλου: Βασιλείου Ε.

Πληροφορίες για την τελική κατάταξη ,στατιστικά κλπ στο http://chess-results.com

Leventis kreopoleio
ACS Περιστερίου

Δημοφιλέστερα

Tsevelekos 250x250

Συνδεθείτε μαζί μας