Τελευταία ενημέρωση 05:03, 22 Μαρ 2019

Για την 20η αγωνιστική της Α2, η Γυναικεία Ομάδα του ΓΣ Πετρούπολης ηττήθηκε εκτός έδρας από τις Άθλες Ηρακλείου με 3-1 σετ.

Peristeri «4χ4»!

Καταπληκτικό Σαββατοκύριακο για τα τμήματα του Peristeri Volley αφού και στους 4 αγώνες  επικράτησε το πορτοκαλί χρώμα με τις ομάδες  να φέρνουν ισάριθμες νίκες!
Αναλυτικά:
Παγκορασίδες Γ:    Peristeri Volley- ΑΓΟΓ Ευρυάλη 3-1
Παγκορασίδες Β:   Ολυμπιακός ΣΦΠ- Peristeri Volley 0-3
Κορασίδες Α:         Peristeri Volley- ΓΣ Ηλιούπολης 3-1
Παγκορασίδες Α:    ΑΕ Ρέντης- Peristeri Volley 0-3

Πολύπλευρη ήταν  η δραστηριότητα των αθλητών του Θέρσιππου με αντιπροσωπευτικές ομάδες να βρίσκονται όπου υπάρχει αθλητική εγκατάσταση και αθλητικό γεγονός και συγκεκριμένα:

• Αθλητές  έλαβαν μέρος στην αθλητική γιορτή της Αθήνας, στον 8ο ημιμαραθώνιο δρόμο καθώς και στον παράλληλο αγώνα των 5χλμ, πετυχαίνοντας άνετους τερματισμούς και νέα ατομικά ρεκόρ.

• Αθλητές της αντοχής και της ημιαντοχής ανέβηκαν για προπόνηση στο στάδιο του ΣΕΓΑΣ στην Πάρνηθα σε υψόμετρο 1000μ.

• Αθλητές της παρατεταμένης ταχύτητας με τον προπονητή Πλάτωνα Γκαβέλα έκαναν προπόνηση στο προπονητήριο του Αγίου Κοσμά.

• Προπόνηση στον χώρο των ρίψεων του Αγίου Κοσμά έκανε και το γκρουπ της Ελένης Ανουσάκη.

Πρωταθλητής Ελλάδος στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Παίδων ελληνορωμαικής πάλης, που διεξήχθη στις 16/03/2019 στο κλειστό γυμναστήριο «Κοιλάδας» Σερρών αναδείχθηκε ο αθλητής του Θησέα, Γιώργος Παπαγεωργίου στην κατηγορία των 55 κιλών, ύστερα από 4 πολύ δυνατούς αγώνες!

Ο Γιώργος Κουζήλος και ο Γιάννης Στάμος στις κατηγορίες των 92 και 45 κιλών αντίστοιχα κατέλαβαν την 2η θέση!

Ο Φώτης Τραμπάκουλος, κατέλαβε την 5η θέση στα 55 κιλα ενώ πολύ καλή παρουσία είχαν οι αθλητές  Κώστας Κούσης, Αλέξιος Τομάρας.

Επέστρεψε το βράδυ του Σαββάτου ο αντιπρόεδρος του Peristeri Volley από την Κολονία Κολωνία με μια σπουδαία επιτυχία αφού υπέγραψε συμφωνία συνεργασίας με τη γραμματεία Νέας Γενιάς της Θουριγγίας (Κέντρο-Ανατολική πλευρά Γερμανίας)

 Τη διασκέδαση, το χορό και την προσφορά στους συμπολίτες μας συνδύασε ο αποκριάτικος χορός της ΑΠΕ Γιτάνη που έγινε στο χώρο που γυμνάζονται καθημερινά δεκάδες περιστεριωτόπουλα στα Δίδυμα.

 Ξεκίνησε η αντίστροφη μέτρηση για την πολύ  μεγάλη γιορτή της γυμναστικής με την ενημερωτική ημερίδα εν όψει του Cosmogym 2019.

Ο πρόεδρος της οργανωτικής επιτροπής Συμεών Σκουτερης παρουσίασε όλες τις λεπτομέρειες της διοργάνωσης και ακολούθησε η κλήρωση για την σειρά παρουσίασης των ομάδων

« Περίπου 3,5 μήνες πριν την έναρξη, είμαστε έτοιμοι και σας περιμένουμε να ζήσουμε για μία ακόμα φορά ξεχωριστές στιγμές» τόνισε χαρακτηριστικά.

Αναλυτικά η σειρά παρουσίασης των ομάδων είναι η εξής:

Όμιλοι Rising Stars 1 & 2 – Παρασκευή 14/6 – ώρα 13:30

1 ΑΠΕ ΓΙΤΑΝΗ τίτλος 5
2 ΑΣ ΝΕΑ ΠΑΙΔΕΙΑ τίτλος 4
3 Αθλητικό Σωματείο ΣΙΣΥΦΟΣ τίτλος 4
4 ΟΦΑΦΑ ΜΕΓΑΡΩΝ τίτλος 4
5 ΑΣ.ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ τίτλος 7
1 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΡΑΦΗΝΑΣ τίτλος 1
2 Α.Σ ΕΝ ΧΟΡΩ τίτλος 2
3 Olympia Highway τίτλος 5
4 ΑΣ.ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ τίτλος 5
5 ΠΑΛΑΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΡΑΦΗΝΑΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ τίτλος 2
6 ΟΦΑΦΑ_ΜΕΓΑΡΩΝ τίτλος 3
7 Δαο Καματερου τίτλος 3
8 ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ τίτλος 2
9 Μ.Ε.Σ.ΜΑΡΑΘΩΝΑ τίτλος 1
10 ΓΑΣ Πεντέλης τίτλος 1
11 Αθλητικό Σωματείο ΣΙΣΥΦΟΣ τίτλος 3
12 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ τίτλος 2
13 ΡΥΘΜΟΣ & ΚΙΝΗΣΗ – ΠΕΡΑΜΑ τίτλος 2
14 ΑΣ.ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ τίτλος 6
15 Α.Σ.ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑ-ΕΛΛΗΝΟΑΓΓΛΙΚΗ ΑΓΩΓΗ τίτλος 3

Όμιλος Νέμεα Β – Παρασκευή 14/6 – ώρα 17:30

1 Α.Π.Σ. ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ ΙΚΑΡΙΑΣ τίτλος 1
2 Γυμναστικός Όμιλος ν.ιωνιας Εν Κινησει τίτλος 1
3 OLYMPIAN SPORTS CLUB τίτλος 2
4 Γ.Α.Σ ΑΡΙΣΤΟΝΙΚΗ τίτλος 1
5 Α.Σ ΡΥΘΜΟΣ & ΚΙΝΗΣΗ τίτλος 1
6 Α.Σ. ΑΙΟΛΟΣ ΦΥΛΗΣ τίτλος 1
7 Α.Σ. ΑΤΤΑΛΟΣ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ τίτλος 1
8 ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΑΣΤΕΡΙΩΝΑΣ τίτλος 1
9 Α.Σ. ΔΙΑΣΤΡΟ – ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟ τίτλος 1
10 ENERGY FITNESS CLUB τίτλος 1
11 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΣΜΥΡΝΗΣ) τίτλος 1
12 Α.Σ.ΧΟΡΕΙΑ τίτλος 1
13 ΑΣ ΑΝΤΙΜΑΧΟΣ GYM τίτλος 1
14 ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ “ΕΥ ΖΗΝ” τίτλος 1
15 Α.Σ. Άνω Μεράς Μυκόνου τίτλος 1
16 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ ΔΡΑΣΗ ΑΘΛΟΣ τίτλος 1
17 Α.Σ. ΠΕΡΣΕΑΣ ΜΥΚΟΝΟΥ τίτλος 1
18 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗ ΡΕΝΤΗ “Η ΑΤΡΑΠΟΣ” τίτλος 1
19 WINNERS HEALTH CLUB τίτλος 2
20 Αθλητικός σύλλογος και σχολή χορού ΡΥΘΜΟΣ τίτλος 1
21 ΑΟΠ ΚΑΡΑΤΕ ΧΙΟΥ τίτλος 1
22 Μ.Κ.Σ ΕΝ ΔΡΑΣΕΙ τίτλος 1
23 ΑΣ.ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ τίτλος 4
24 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΔΟΥΚΑ τίτλος 1

Όμιλος Νέμεα Α – Σάββατο 15/6 – ώρα 09:00

1 ATP BANK Fitness Club – Ομάδα Ίκαρος τίτλος 1
2 Γ.Σ.ΚΕΡΑΤΕΑΣ τίτλος 1
3 Σ.ΦΙ.Γ.ΜΟΣ τίτλος 1
4 OLYMPIAN SPORTS CLUB τίτλος 1
5 WINNERS HEALTH CLUB τίτλος 1
6 Α.Σ ΕΝ ΧΟΡΩ τίτλος 1
7 Α.Γ.Σ ΝΗΡΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ τίτλος 2
8 Αθλητικό Σωματείο ΣΙΣΥΦΟΣ τίτλος 2
9 Α.Σ. Αριστίων Πετρούπολης τίτλος 2
10 ΑΠΕ ΓΙΤΑΝΗ τίτλος 4
11 ΕΥ ΖΗΝ & ΑΘΛΗΣΗ(ΔΗΜΟΣ ΔΑΦΝΗΣ-ΥΜΗΤΤΟΥ) τίτλος 2
12 Olympia Highway τίτλος 4
13 Α.Σ.Π. ΚΤΗΣΙΦΩΝ τίτλος 1
14 ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΔΗΜΟΤ.ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΚΡΑΚΩΜΗΣ τίτλος 1
15 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ τίτλος 1
16 ΑΣ.ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ τίτλος 3
17 ΟΠΑΝ ΠΕΙΡΑΙΑ τίτλος 2
18 TEAM WOLF 31 τίτλος 3
19 ΟΦΑΦΑ ΜΕΓΑΡΩΝ τίτλος 2
20 ΑΣ ΝΕΑ ΠΑΙΔΕΙΑ τίτλος 3
21 Α.Ο.Διονύσου τίτλος 1
22 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ τίτλος 1
23 Α.Σ. ΗΦΑΙΣΤΕΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ τίτλος 1
24 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΝΕΜΕΣΙΣ (LIDAS TEAM) τίτλος 1
25 ΑΣΟΧ ΑΘΗΝΑ τίτλος 1
26 ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΥΚΗΣ τίτλος 2
27 ΓΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΑΤΒ ΠΑΤΗΣΙΩΝ τίτλος 3
28 Δημος Παλληνης τίτλος 2
29 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΑΝΙΜΑ τίτλος 1
30 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ τίτλος 1

Όμιλος Ίσθμια – Σάββατο 15/6 – ώρα 14:30

1 Choy Lee Fut Αργους τίτλος 1
2 ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ τίτλος 1
3 Δαο Καματερου τίτλος 2
4 Olympia Highway τίτλος 3
5 ΟΦΑΦΑ ΜΕΓΑΡΩΝ τίτλος 1
6 GYMNASTIC HOUSE τίτλος 2
7 ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ τίτλος 1
8 Φιλαθλητικός Γ.Σ. Ηρακλείου Κρήτης τίτλος 3
9 ΑΣ ΝΕΑ ΠΑΙΔΕΙΑ τίτλος 2
10 Γ.Σ ΤΙΤΑΝΑΣ τίτλος 2
11 Α.Σ. Αριστίων Πετρούπολης τίτλος 1
12 Α.Γ.Σ ΝΗΡΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ τίτλος 1
13 TEAM WOLF 31 τίτλος 2
14 ΓΑΣ Πεντέλης τίτλος 1
15 Αθλητικός Όμιλος Πατήσια 24 τίτλος 1
16 ΑΣ.ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ τίτλος 2
17 ΕΥ ΖΗΝ ΚΑΙ ΑΘΛΗΣΗ ΔΗΜΟΣ ΔΑΦΝΗΣ ΥΜΗΤΤΟΥ τίτλος 1
18 Sports center ΜΙΧΑΗΛΙΔΗ τίτλος 1
19 ΑΠΕ ΓΙΤΑΝΗ τίτλος 3
20 ΑΠΣ Ολυμπιακός Ρυθμός Αργυρούπολης τίτλος 1

Cosmogym Hope Contest Final – Σάββατο 15/6 – ώρα έναρξης 18:30

Συμμετέχουν οι Χρυσές Ομάδες από τους Ομίλους Νέμεα Β, Νέμεα Α και Ίσθμια.

Όμιλος Πύθεια – Κυριακή 16/6 – ώρα 11:00

1 ΟΠΑΝ ΠΕΙΡΑΙΑ τίτλος 1
2 Olympia Highway τίτλος 2
3 Φιλαθλητικός Γ.Σ. Ηρακλείου Κρήτης τίτλος 2
4 Α.Ο. ΠΑΛΜΟΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ τίτλος 1
5 Αο Άτλας του δήμου Δέλτα τίτλος 1
6 TEAM WOLF 31 τίτλος 1
7 ΑΠΕ ΓΙΤΑΝΗ τίτλος 2
8 Γ.Σ ΤΙΤΑΝΑΣ τίτλος 1
9 Σύλλογος Φίλων Γυμναστικής Αιγάλεω (Σ.ΦΙ.Γ.Α.) τίτλος 1
10 Συλλογος Πνοη Μοσχατου τίτλος 1
11 Γ.Σ.ΑΜΙΛΛΑ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ τίτλος 1
12 ΓΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΩΝ τίτλος 2
13 Α.Σ.ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑ-ΕΛΛΗΝΟΑΓΓΛΙΚΗ ΑΓΩΓΗ τίτλος 2
14 Δημος Παλληνης τίτλος 1
15 ΟΚΑΠΑ ΔΗΜΟΥ ΦΙΛΟΘΕΗΣ-ΨΥΧΙΚΟΥ τίτλος 1
16 ΑΟ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΥΚΗΣ τίτλος 1
17 Αθλητικό Σωματείο ΣΙΣΥΦΟΣ τίτλος 1
18 ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΣΑΡΩΝΙΚΟΥ ¨ΚΑΛΥΒΙΑ¨ τίτλος 2
19 ΑΣ.ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ τίτλος 1

Όμιλος Ολύμπια – Κυριακή 16/6 – ώρα 17:00

1 ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΣΑΡΩΝΙΚΟΥ ¨ΚΑΛΥΒΙΑ¨ τίτλος 1
2 ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΑΘΛΗΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΔΗΜΟΥ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ τίτλος 1
3 Γ.Ο.Π.Φ. Η ΑΡΜΟΝΙΑ τίτλος 1
4 Α.Σ.Ηετιών Δραπετσώνας τίτλος 1
5 ΓΑΣ ΕΙΡΗΝΗ ΠΕΡΙΣΤΕΡΊΟΥ τίτλος 1
6 ΠΑΛΑΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΡΑΦΗΝΑΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ τίτλος 1
7 Olympia Highway τίτλος 1
8 ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ τίτλος 1
9 ΡΥΘΜΟΣ & ΚΙΝΗΣΗ – ΠΕΡΑΜΑ τίτλος 1
10 ΓΑΣ ΕΙΡΗΝΗ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ τίτλος 2
11 ΓΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΩΝ τίτλος 1
12 ModartS τίτλος 1
13 ΑΟ Λαγονησίου τίτλος 1
14 GYMNASTIC HOUSE τίτλος 1
15 Α.Σ.Ε.ΔΟΥΚΑ τίτλος 1
16 ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ τίτλος 1
17 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ τίτλος 1
18 Dance Team Faceless τίτλος 1
19 Α.Σ.ΠΡΩΤΟΠΟΡΙΑ-ΕΛΛΗΝΟΑΓΓΛΙΚΗ ΑΓΩΓΗ τίτλος 1
20 ALTIUS τίτλος 1
21 Γυμναστήριο Εν Κινησει Λαμιας τίτλος 1
22 ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΔΡΟΜΕΔΑ τίτλος 1
23 ΑΣ ΝΕΑ ΠΑΙΔΕΙΑ τίτλος 1
24 Δαο Καματερου τίτλος 1
25 Φιλαθλητικός Γ.Σ. Ηρακλείου Κρήτης τίτλος 1
26 ΑΠΕ ΓΙΤΑΝΗ τίτλος 1
27 Α.Ο. ΑΘΛΟΚΙΝΙΣΗ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ τίτλος 1
28 ΛΕΟΝΤΕΙΟΣ ΣΧΟΛΗ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗΣ τίτλος 1
29 Α.Σ. ΕΥΡΥΘΜΙΑ- ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ τίτλος 1

Cosmogym Grand Contest Final – Δευτέρα 17/6 – ώρα έναρξης 17:00

Συμμετέχουν οι Χρυσές Ομάδες από τους Ομίλους Πύθεια και Ολύμπια.

 

 

 

Η Ανδρική Ομάδα του ΓΣ Πετρούπολης επέστρεψε στην κανονικότητα καθώς μετά την (μοναδική μέχρι τώρα) ήττα από τον Μίλωνα, κέρδισε  τον Κρόνο Αγίων Αναργύρων με 3-0 μέσα σε μια ώρα. Ο Γυμναστικός μετράει 17 νίκες και μόλις μια ήττα. 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Με νίκη 5-4, επί του Σ.Ο Χαλανδρίου συνεχίζει ο Σκακιστικός Όμιλος Περιστερίου την νικηφόρα πορεία προς την κορυφή στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής κατηγορίας!

Για την 17η Αγωνιστική της Α2 κατηγορίας η γυναικεία ομάδα του ΓΣ Πετρούπολης δεν είχε κανένα πρόβλημα απέναντι στον Αστέρα Αγίου Δημητρίου επικρατώντας άνετα με 3-0 σετ.

Leventis kreopoleio
ACS Περιστερίου

Δημοφιλέστερα

Tsevelekos 250x250

Συνδεθείτε μαζί μας