Τελευταία ενημέρωση 03:45, 19 Απρ 2024

«Σκόνταψε» με Θύελλα Ραφήνας (1-1)

Κατηγορία Άγιος Ιερόθεος

Την ευκαιρία να πλησιάσει τη 2η θέση έχασε ο Άγιος Ιερόθεος ο οποίος παραχώρησε σήμερα ισοπαλία με 1-1 στη αξιόμαχη Θύελλα Ραφήνας στο γήπεδο του Ηφαίστου.

Οι «κιτρινόμαυροι» που σε κάθε περίπτωση κάνουν πολύ καλή πορεία αλλά δείχνουν να αντιμετωπίζουν βαθμολογική κάμψη βρέθηκαν να χάνουν από το 13΄ με το γκολ του Ζέκιου με αποτέλεσμα από πολύ νωρίς να βρεθούν να «κυνηγάνε» τον αντίπαλο τους ενώ τις περισσότερες φορές ο αντίπαλος ήταν εκείνος που τον «κυνηγούσε».

Το γεγονός αυτό αποτέλεσε τροχοπέδη στις προσπάθειες των παικτών του Βαγγέλη Σταυρακόπουλου που πιέστηκαν και έχασαν τον προσανατολισμό τους σπαταλώντας δυνάμεις. Ο Άγιος είχε την ευκαιρία πάντως σε αρκετές περιπτώσεις να ισοφαρίσει στο πρώτο ημίχρονο με τους Πανούση, Γκουτζούλα, Κετσετζόγλου αλλά δεν μπόρεσε να παραβιάσει την εστία του Πάντου.

Η ισοφάριση ήρθε σχετικά νωρίς στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 51΄με ωραίο σουτ του Θανόπουλου. Ο ίδιος παίκτης λίγο αργότερα στην πιο κομβική φάση είχε σουτ στο δοκάρι 57’. Φοβερή απόκρουση έκανε ο Κυρίτσης στο 73’ σε σουτ του Χαρακτίδη ενώ στο 76΄ η Θύελλα έμεινε με δέκα λόγω αποβολής του Δημητρίου με δεύτερη κίτρινη.

Ο Άγιος πίεσε για την ισοφάριση έφερε πολλές φορές τη μπάλα μέσα στην περιοχή του Πάντου αλλά το γκολ δεν ήρθε και μοιραία έμεινε στο 1-1. Η ομάδα διαμαρτύρεται ωστόσο για δύο περιπτώσεις πέναλτι, στο 3’ σε ανατροπή του Κετσετζόγλου και στο 52’ σε χέρι του Μανουσάκη.

Ξεκίνησαν οι Κυρίτσης, Δάρρας, Πολίτης, Μανδύλης, Μπιρμπίλι, Γούλας, Καραμέρης, Γκουτζούλας,Κετσετζόγλου, Θανόπουλος Πανούσης και αλλαγές οι Κωστούλας, Σούφλας, Σαγανάς.