Τελευταία ενημέρωση 08:49, 20 Απρ 2024
Κατηγορία ΑΟΔΗΠ

Ο ΠΟΑΛ πέτυχε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα Ανεξάρτητων Ομάδων επικρατώντας με σκορ 3-1 επί του αξιόμαχου Αχελώου στο γήπεδο της Χωράφας.

Η ομάδα του Πάνου Παπαχρήστου είχε ως κορυφαίους τους Κοτσαλο, Μέντελο, Σπυρόπουλο, Σάνα, Μπαλτιμά, Πουλόπουλο και Δημάκη χωρίς να υστερήσει κανείς από τους υπόλοιπους.  Ο ΠΑΟΛ προηγήθηκε σχετικά νωρίς με τον Πουλοπουλο και λίγο αργότερα ο εξαιρετικος Δημακης διπλασίασε τα τέρματα. Μείωσε ο Αχελώος πριν από τη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Σαράφης κλείδωσε τη νίκη του ΠΟΑΛ. Ακυρώθηκαν πολύ σωστά δύο γκολ ως οφσάιντ και η διοίκηση του ΠΟΑΛ συγχαίρει τους διαιτητές για την πραγματικά άψογη διαιτησία τους.

ΠΟΑΛ: Σούρσος, Κότσαλος, Μαντέλος, Χολόγκιτας, Αργυρόπουλος, Μπαλτιμάς, Σπυρόπουλος, Δάνας, Πουλόπουλος, Δημάκης, Δημητρίου, Σαράφης, Δαχτυλίδης, Κρητικός

Τελευταία τροποποίηση στις Πέμπτη, 17 Νοέμβριος 2016 14:45
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Tην τρίαινα κρατούσε ο Δημάκης (1-0) »