Τελευταία ενημέρωση 22:18, 16 Απρ 2024

Ο «Ίππο» ανέβηκε τον Υμηττό με Αρίωνα (2-1)

Κατηγορία Ιπποκράτης
(2 ψήφοι)

Σπουδαίο διπλό στον Υμητό κόντρα στον Αρίωνα πέτυχε ο Ιπποκράτης με σκορ 2-1. Μολις στο έκτο λεπτό από 40 μέτρα διαγώνια μπαλιά που έβγαλε ο Δημητρακοπουλος στον Παναγιωτακόπουλο,εκείνος  με άψογο κοντρόλ πήρε τη μπάλα και  μπήκε στη περιοχή βάζοντας το γκολ με ωραίο πλασαριστό σουτ.

Σε όλο το ημίχρονο ο «Ίππο»  ήταν πρωταγωνιστής αλλά δεν τελείωσε τις φάσεις. Το πέτυχε πάντως στο 40'  όταν πάλι η ίδια συνεργασία Δημητρακόπουλου- Παναγιωτακόπουλου είχε ως αποτέλεσμα να μπει ο Παναγιωτακόπουλος μέσα στην περιοχή κάνοντας δυνατό σουτ, αποκρούοντας  προσωρινά ο τερματοφύλακας αλλά ο  Παπαδόπουλος πήρε το ρημπάουντ και εγραψε το  0-2.

Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα του Κώστα Ζαμπέτα είχε την κατοχή χωρίς να κάνει πολλές φάσεις αλλά από ένα φάουλ που εκτελεσε ο Δημητρακόπουλος λίγο πιο μέσα από το κέντρο ο Μαργαριτης έπιασε την κεφαλιά και  η μπάλα πήγε στο δοκάρι.  Στο 60' ο Αρίων είχε ένα δεξί δοκάρι Στο 85' οι παίχτες είχαν φύγει για μια επίθεση όλοι μπροστά, έχασαν τη μπάλα και η αντίπαλη ομάδα έφυγε γρήγορα στη κόντρα κι έτσι εγινε το 1-2

Ξεκίνησαν οι: Στρατηγαρέας- Μίχος -Μαργαριτης –Καλογεράς- Δημητρακόπουλος- Σκενδέρης- Γκέκας- Παπαδόπουλος –Παναγιωτακόπουλος- Καψάσκη- Πατσέλης.

Αλλαγές: Στάμος –Κάππας- Γιαννούλας

Τελευταία τροποποίηση στις Δευτέρα, 07 Νοέμβριος 2016 17:35
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Το πρόγραμμα της Ακαδημίας »