Μπορούσε νίκη στον Βύρωνα (2-2)

Κατηγορία Χρυσούπολη

Πολύ καλή για μια ακόμη φορά η Χρυσούπολη δικαιολόγησε την φετινή καλή της πορεία.

Έφυγε με το βαθμό της ισοπαλίας από τον Βύρωνα (2-2) αν και θα μπορούσε να πει κανείς ότι το αποτέλεσμα την αδικεί δεδομένου ότι βρέθηκε μπροστά στο σκορ με δύο γκολ διαφορά.

H ομάδα του Βαγγέλη Κότσαλου προηγήθηκε με τον Βλαχόπουλο στο 11’ και ο Γεωργίου στο 34’ ζευγάρωσε τα τέρματα. Καθοριστικό για την εξέλιξη του αγώνα ήταν το πέναλτι που κέρδισε ο Βύρωνας στο επόμενο λεπτό και το εκτέλεσε εύστοχα ο  Βαφειάδης. Έτσι, στην επανάληψη το γκολ του Τσάκαλου στο 64’ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Ξεκίνησαν οι: Ντελής, Βλαχόπουλος, Κότσαλος, Μουστακάκης, Βλάμης, Μανωλιός, Γεωργίου, Παναγιώτου, Αλτσαντζής, Λεβεςντός, Μπάιρας. Έπαιξαν και οι Κράιας, Παπανάγνος.

Τελευταία τροποποίηση στις Κυριακή, 30 Οκτώβριος 2016 20:30