Τελευταία ενημέρωση 10:33, 23 Απρ 2024
Κατηγορία Φοίνικας

Σε μια ήττα που δεν μας είχε συνηθίσει προχώρησε ο Φοίνικας.

Η ομάδα του Περιστερίου έχασε στην Αλεπότρυπα από την Αθηναϊδα με σκορ 5-1 σε παιχνίδι που τίποτα δεν της πήγε καλά από το ξεκίνημα καθώς οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 3’ με τον Νικολαϊδη και έκαναν το 2-0 στο 10’ με τον Χαραλάμπους.

Τα δύο γκολ αποσυντόνισαν και εκνεύρισαν τους παίκτες του Ζαμπέτα που έχασαν το καθαρό μυαλό. Ο Παλαμάνης επίσης γρήγορα έκανε το 3-0 στο 24’ και με την εκπνοή του ημιχρόνου με πέναλτι του Χαραλάμπους έγινε το 4-0.

Μείωσε προσωρινά ο  Μάζης στο 51΄και είκοσι λεπτά αργότερα ο Νικολαϊδης διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η σύνθεση: Μυλωνάς, Λάσκαρης, Δασκαλάκης, Κούμπουρος,  Κολέζι, Ψυγοχιός, Μπαϊραμπάς,  Αγγελούσης, Αργύρης, Γουδέλης, Λουκάκης. Έπαιξαν και οι:  Μάχης, Δουληγέρης,Τσιούλος.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Ζαμπέτας:«Δεν παραβιάζω τις αρχές μου» »