Τελευταία ενημέρωση 08:12, 25 Απρ 2024
Κατηγορία Άμιλλα
(2 ψήφοι)
Ετικέτες

Παλικάρι στάθηκε η Άμιλλα στην Πετρούπολη. Αν και βρέθηκε να χάνει με 2-0 από τον Κεραυνό βρήκε τη λύση στο β’ ημίχρονο και πήρε την ισοπαλία με σκορ 2-2.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 30’με τον Καταγή και στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου ο Κοτσαμπάς ζευγάρωσε τα τέρματα.

Η Άμιλλα δεν τα παράτησε μείωσε με τον Χρυσαφίδη στο 77’ και δύο λεπτά αργότερα ο Μεμή διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

O προπονητής Κώστας Σώκος ξεκίνησε με τους: Τεννέ, Δήμου, Μπερνικόλας, Ασημακόπουλος, Λιόντος, Μπριστογιάννης,  Δέγκλερης, Κλαυδιανός, Καλατζής, Μεμή, Καζακόπουλος. Έπαιξαν και οι  Χρυσαφίδης, Ζέρβας, Π. Σώκος.