Τελευταία ενημέρωση 15:46, 23 Απρ 2024

Πρώτη απώλεια η Κ20, με Αστέρα (1-1)

Την  πρώτη απώλεια βαθμών είχε ο Ατρόμητος Κ20 στο φετινό πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας.

Με τον Γιώργο Κορακάκη κανονικά στον πάγκο του καίτοι εκτελεί χρέη προπονητή στην επαγγελματική ομάδα μετά την αποχώρηση του Δέλλα, παραχώρησε ισοπαλία με σκορ 1-1 στον Αστέρα Τρίπολης στο γήπεδο του Ρουφ.

Οι φιλοξενούμενοι μετά από ένα αναγνωριστικό πρώτο 10λεπτα μπήκαν μπροστά στο σκορ στο 15’και υποχρέωσαν τον Ατρόμητο από νωρίς σε ρόλο κυνηγού.

Η ισοφάριση ήρθε στο 38’ με σουτ του Γιώργου Νταβιώτη και αφού νωρίτερα είχαν χαθεί αρκετές ευκαιρίες.

Στην επανάληψη ο Ατρόμητος επέβαλε τον ρυθμό του, πίεσε όσο μπορούσε αλλά δεν μπόρεσε να πετύχει ένα γκολ και να πάρει τη νίκη απέναντι σε έναν αντίπαλο που πέτυχε τον στόχο του βάζοντας την σκοπιμότητα και τις καθυστερήσεις σε προτεραιότητα.

Η σύνθεση: Κίναλης, Γιαταγανάκης,Τζίνοβιτς, Στρούγγης, Παπαδογιωργάκης, Παναγιωτόπουλος (60’Λαζαρίδης), Νταβιώτης (80’ Δαλκαφούκης), Νάτσος, Ρομάριο, Ρόχα, Τσατσόπουλος (70’ Φαρία).

Τελευταία τροποποίηση στις Σάββατο, 24 Σεπτέμβριος 2016 17:02
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Μέσα ο Φυτανίδης, έξω ο Γροντής »