Τελευταία ενημέρωση 16:22, 07 Δεκ 2021
Κατηγορία ΑΟΔΗΠ

Κατώτερος του αναμενομένου ο Ατρόμητος Περιστερίου δεν κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο του Κένταυρουσε παιχνίδια για τα μπαράζ του Ανεξάρτητου Πωταθλήματος. Εμφανίστηκε χαλαρός και το πλήρωσε χάνοντας στη διαδικασία των πέναλτι (κανονική διάρκεια 2-2). Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Κέναταυρο να πιάνει στον ύπνο την άμυνα του Ατρόμητου και να πετυχαίνει δύο γκολ στο 8' και στο 17'.   Ο Ατρόμητος αντέδρασε κια μπήκε στο παιχνίδι στο 35' με γκολ του Φαϊτάκη.

Στο β' ημίχρονο, ο Ατρόμητος μπήκε πιο δυνατά, πίεσε με σκοπό να ισοφαρίσει αλλα ο Κένταυρος δείχνοντας δύναμη στην επίθεση είχε δύο δοκάρια. Τελικά στο 56' ισοφάρισε ο Σιρινίδης σε 2-2. Στο 90' ο Κένταυρος κέρδισε ένα πολύ αμφιοσβητούμενο πέναλτι αλλά ο παίκτης που το εκτέλεσε το έστειλε άουτ. Η παράταση δεν άλλαξε κάτι κι έτσι στη διαδικασία των πέναλτι ο Κένταυρος πήρε τη νίκη με 3-2. Κακή σε γενικές γραμμές η διαιτησία.

Τελευταία τροποποίηση στις Δευτέρα, 30 Μάιος 2016 18:15
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Φοβερή ΠΟΑΛ με Άγιο Αντώνιο (3-1) »