Καλή προσπάθεια στο Φάληρο

Κατηγορία Χρυσούπολη

Η Χρυσούπολη αν και αδιάφορη κοίταξε στα μάτια τη Δόξα Παλαιού Φαλήρου «Γ. Αγγελόπουλος». Η ομάδα της πόλης μας ηττήθηκε με σκορ 2-0 αλλά είχε τις φάσεις για να πάρει την ισοπαλία που θα... εξυπηρετούσε την συμπολίτισσα Άμιλλα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 7’ με τον Μίχο αλλά στην επανάληψη η ομάδα του Βαγγέλη Κότσαλου παίζοντας απελευθερωμένα έχασε μια μεγάλη ευκαιρία με τον Μάκρα ενώ είχε και δοκάρι με τον Αποστολάκη.

Από την στιγμή όμως που δεν μπόρεσε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα και έχοντας ανοιχθεί στα τελευταία λεπτά δέχθηκε ένα δεύτερο γκολ από τον Καρζή στο 82’ που έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Η σύνθεση της Χρυσούπολης: Ντελής, Βλαχόπουλος, Κώτσιας, Σαμπαζιώτης, Καμαρέτσος, Αρχοντούλης,Παναγιώτου, Κυριακόπουλος, Μανωλιός Χ., Μάκρας, Αποστολάκης. Έπαιξαν ως αλλαγή και οι Λεβεντός, Μανωλιός Ν.