Απίστευτη ανατροπή στον Κρόνο!

Κατηγορία Απόλλων

Την 4η νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα πέτυχε ο Απόλλων Περιστερίου με το «αγγλικό» 4-3 κόντρα στον Κρόνο Αιγάλεω κάνοντας μια απίστευτη ανατροπή σε παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο Ορυζομύλων στο Αιγάλεω.

Το σκορ άνοιξε ο Κρόνος με πέναλτι του Αρχοντή στο 27’ και τρία λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα. Πάλι ο Αρχοντής στο 63’ έκανε το 3-0 δίνοντας την εντύπωση ότι ο Κρόνος θα κλείδωνε το παιχνίδι.

Όμως ο Απόλλωνας ξεκίνησε μια φοβερή αντεπίθεση πετυχαίνοντας τέσσερα γκολ μέσα σε δώδεκα λεπτά που πέτυχαν οι: Φλάουνας στο 64’, Κορρές στο 68’, Στεφανής στο 69΄ και πάλι Φλάουνας στο 74’.

Ο προπονητής Λ. Μπολέρος παρέταξε την ακόλουθη σύνθεση: Μπασδέκης, Μπόζας, Παπαδόπουλος, Κουτσούκης, ΦΨούκας, Ξενιτόπουλος, Φλάουνας, Μπαγατέλας, Στεφανής, Ζαρκάδας, Κορρές. Ως αλλαγή έπαιξαν οι Τσερκώνης, Προκόπης, Λέσι.