Τελευταία ενημέρωση 08:19, 26 Απρ 2024
Κατηγορία ΑΟ Περιστερίου

ΤΟΥ ΑΝΤ. ΝΤΟΥΡΙΟΥ

Με πρωταγωνιστή τον Θανάση Χέλμη ο Όμιλος επιβλήθηκε με σκορ 2-1 του αξιόμαχου Χαλανδρίου κι έμεινε μόνος δεύτερος στη βαθμολογία έπειτα από την ήττα του Χολαργού από τον Άγιο Ιερόθεο.

Ο στόχος που ευθύς εξαρχής είχε τεθεί πριν από το παιχνίδι αξιοποιήθηκε στο έπακρο για την ομάδα του Κώστα Αρζένη που βρέθηκε πάντως να χάνει από το 38’ με γκολ του Τσίτσαρη με σουτ.

Στην επανάληψη όμως «μίλησε» η καρδιά της περιστεριώτικης ομάδας που μέσα σε εννέα λεπτά έκανε την ανατροπή στο γήπεδο Ηφαίστου και πήρε τη νίκη.

Ο Χέλμης ισοφάρισε λοιπόν στο60’ με δυνατό σουτ και στο 68’ με έξοχη ατομική προσπάθεια διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα μέσα σε αποθέωση.

Καλύτεροι από τον Όμιλο οι Καζιάνης, Βενέτης, και φυσικά ο σκόρερ ενώ από το Χαλάνδρι οι Πανόπουλος, Φελέκης, Πατσιαβούρας. Καλή η διαιτησία του Ευαγγέλου.

Η σύνθεση του ΑΟ Περιστερίου: Λιώνης, Καζιάνης, Βενέτης, Μπούσκος, Γουβαλάρης, Παπαευθυμίου (65’ Ντα Κόστα), Κρούτι (72΄ Μπούσκος), Ψαράκης, Χέλμης (78’ λ.τρ. Γκολφινόπουλος), Λειβαδάς, Λιαγκόζης.