Τελευταία ενημέρωση 09:49, 20 Απρ 2024
Κατηγορία Άγιος Ιερόθεος

Κάποτε θα έχανε… Ο Άγιος Ιερόθεος δεν μπόρεσε να πάει μέχρι το τέλος το αήττητο καθώς ο Φωστήρας Ηλιούπολης είναι η πρώτη ομάδα που τον υποχρέωσε στην πρώτη του ήττα (1-0) στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣΑ μετά από 22 αγωνιστικές.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο κι έχασαν δύο-τρεις καλές ευκαιρίες για να προηγηθούν. Τελικά ο Άγιος Ιερόθεος ήταν εκείνος που άνοιξε πρώτος το σκορ στο 57’ με σουτ του Μπερτσιά αλλά η απάντηση του Φωστήρα ήταν άμεση. Στο 62’ ισοφάρισε με τον Σωτηρόπουλο κι ένα λεπτό αργότερα ο Μπαρδάκης διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Με υπόδειξη του Α’ βοηθού Ρεσίτη ακυρώθηκε στο 82’ γκολ του Πανούση ως οφσάιντ μια φάση που ελέγχεται και στέρησε από την ομάδα της πόλης μας να πάρει τουλάχιστον την ισοπαλία.

Σε κάθε περίπτωση η διαφορά της με τον Χολαργό που έφερε ισοπαλία με τον ΑΟ Περιστερίου δεν διαταράχθηκε καθώς είναι στους 15 βαθμούς.

Η σύνθεση του Αγίου: Τερεκανίδης, Κολλιάκος, Κακλαμάνος, Μπιρμπίλι, Κρητικός, Γεωργίου, Μπερτσιάς, Κυριαζής, Αλεξίου, Αλημπάς, Νιζάμης. Ως αλλαγή έπαιξαν οι Καραμέρης, Νταουτάι, Πανούσης.