Τελευταία ενημέρωση 21:39, 24 Απρ 2024

Η «ψυχή» του ΓΣΠ «μίλησε» με Ψυχικό

Επιτέλους ένας ΓΣΠ με ψυχή! Έτσι όπως τον θέλουμε! Ότι δεν μπορούσε να κάνει στα προηγούμενα παιχνίδι α και του στοίχισε με απανωτές ήττες το έκανε σήμερα εναντίον του Ψυχικού: Να παίξει με πάθος και ψυχή στο τελευταίο δεκάλεπτο αντί να παραδώσει τα όπλα όπως έπραττε μέχρι τώρα. Οι παίκτες του Νίκου Καραγιάννη «έβγαλαν» αυτό που θέλαμε τόσο καιρό και πήραν μια σπουδαία νίκη με σκορ 68-55καλύπτοντας μάλιστα και τη διαφορά της ήττας τους στο πρώτο γύρο που μπορεί ίσως και να χρειαστεί.

Οι δύο αντίπαλοι πήγαιναν χέρι χέρι μέχρι το τρίτο δεκάλεπτο. Όμως οι γηπεδούχοι έκαναν ένα από τα καλύτερα φετινά τους παιχνίδια στο τελευταίο δεκάλεπτο παίζοντας με απίστευτη ορμή και έχοντας την συμπαράσταση του κόσμου έφθασαν σε μια δίκαιη και πανάξια επικράτηση.

Κορυφαίος ο Γκίλχριστ που πέτυχε 15 πόντους, μάζεψε ρημπάουντ, έριξε τάπες και ήταν ο μπροστάρης της νίκης. Άξιοι συμπαραστάτες του οι Παπαδιονυσίου, Τσιότρας, Πολυτάρχου, Ψαρόπουλος. Ντεμπούτο έκανε ο Μπλάκενσιπ από τον οποίο είναι ολοφάνερο ότι λείπουν παιχνίδια.