Τελευταία ενημέρωση 02:50, 12 Δεκ 2019
Κατηγορία Γαλαξίας

Στο τελευταίο λεπτό του αγώνα από τα 11 μέτρα γνώρισε την ήττα ο Γαλαξίας στον εκτός έδρας αγώνα με τα Πατήσια που έγινε στο γήπεδο Γαλατσίου για το πρωτάθλημα της Γ’ ΕΠΣΑ.

Το παιχνίδι που βρήκε νικητή τα Πατήσια με σκορ 3-2 ήταν συναρπαστικό όπως το μαρτυρά και το τελικό αποτέλεσμα. Τα Πατήσια προηγήθηκαν με τον Μπάμπανη στο 40’ και ισοφάρισε ο Ψηλος στο 61’.

Με γκολ του Κιαπέκου στο 81’ έγινε το 2-1 αλλά ο Γαλαξίας ισοφάρισε δύο λεπτά αργότερα με τον Καννελόπουλο. Κι ενώ όλα έδειχναν ότι το αποτέλεσμα δεν θα άλλαξε με ένα αμφισβητούμενο πέναλτι που εκτέλεσε ο Μαρτέκας στο 90’ διαμορφώθηκε το τελικό 3-2.

Ο Γαλαξίας ξεκίνησε με τους: Τσιριμιάγκος, Πιτταράς, Παραλαίμος, Κουτσονικολής, Γιαννακόπουλος, Μαυρής, Θεοδωράτος, Κανελλόπουλος, Κανδυλιώτης, Ψηλος, Σταματιου. Έπαιξε ως αλλαγή και ο Μάλλιαγκας.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Πάλεψε με αξιοπρέπεια »