Τελευταία ενημέρωση 17:52, 18 Απρ 2024

Μυρίζει πάλι κορυφή ο Ατρόμητος Κ17!

(2 ψήφοι)

Ποδαρικό με νίκη στο 2016 και μια ανάσα από την κορυφή για την ομάδα Κ17 του Ατρόμητου που έκανε σήμερα τα εύκολα-δύσκολα κερδίζοντας τον Λεβαδειακό με σκορ 3-2 στο γήπεδο του Ηφαίστου.

Ο εορτάζων Αντώνης Τριμμάτης άνοιξε το σκορ στο 30’ με πλασέ από κάθετη πάσα του Ιμέρι και ισοφάρισαν οι φιλοξενούμενοι πέντε λεπτά αργότερα.

Πέντε λεπτά μετά το ξεκίνημα της επανάληψης ο Μοιρασγεντής με σουτ μέσα από την περιοχή έδωσε πάλι το προβάδισμα στον Ατρόμητο για να έρθει στο 65’ ένας ωραίος συνδυασμός των Ψαράκη (έκανε το ντεμπούτο του ο νεαποκτηθείς από τον Κρητικό Αστέρα), Παναγιωτίδη και Ασλάνι που καρποφόρησε με γκολ-κεφαλιά του Κιτσόπουλου.

Ο Λεβαδειακός μπήκε πάλι στο παιχνίδι από μια ανύποπτη φάση στο 82’ που δημιούργησε άγχος στα παιδιά του Ατρόμητου τα οποία κατάφεραν να κρατήσουν πάντως τη νίκη.

Ξεκίνησαν για την ομάδα του Βασίλη Καλτσή (συνεργάτης του ο Απόστολος Λαύκας) οι: Κίναλης, Αποστόλου, Ασλάνι, Ιγκμπινόμπα, Λώλος, Ζαραφέτας, Μοιρασγεντής, Ιμέρι, Τριμμάτης, Δόσης, Παναγιωτίδης και ως αλλαγή έπαιξαν οι Ψαράκης, Θεοδωρής, Ζώης, Κιτσόπουλος.