Τελευταία ενημέρωση 03:19, 19 Απρ 2024

Δυστυχώς ο κατήφορος συνεχίζεται!

Για την ΓΣΠάρα, την ομάδα που οι θύμησες της δημιουργούν μια γλυκιά νοσταλγία, δυστυχώς ο κατήφορος συνεχίζεται.

Ούτε η αλλαγή προπονητή, ούτε κάτι άλλο μπορούν να ξυπνήσουν ως φαίνεται την ομάδα της πόλης μας που γνώρισε σήμερα την ενδέκατη συνεχόμενη ήττα της στο πρωτάθλημα της Α2 και πραγματικά κανείς πλέον δεν μπορεί να γνωρίζει πως θα μπορέσει να σώσει την παρτίδα. Μακάρι να την σώσει αλλά πως θα την σώσει;

Σήμερα, ηττήθηκε εκτός έδρας (71-61) από τους Μαχητές Δόξας Πευκών, όντας μαχητική αλλά μόνο στο πρώτο ημίχρονο. Οι παίκτες του Νίκου Καραγιάννη μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και έδωσαν την εντύπωση ότι θα… πήγαιναν το ματς μέχρι το τέλος αλλά φευ… Στο β’ ημίχρονο η ομάδα έπαθε πάλι μπλακ αουτ με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να πάρουν σχετικά εύκολα το ροζ φύλλο αγώνα.

Διαιτητές: Ξενικάκης - Παφίλης - Γερακίνης
Δεκάλεπτα: 10-10, 30-30, 52-46, 71-61
Μαχητές Δόξας Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Απιδόπουλος, Μπουρδάνος, Γερομιχαλός 2, Ελευθεριάδης 19 (1), Μαυρογιάννης 2, Θωμαΐδης, Τοπάλης 6 (1), Γράβας 13, Μάρουσιτς 6 (1), Θορστέινσον 17, Στόλης 6
Περιστέρι (Καραγιάννης): Λάκκας 2, Παπαδιονυσίου, Τσιότρας 10, Πολυτάρχου 16 (3), Παπαντωνάκος, Σκουλίδας 15 (4), Ψαρόπουλος 9 (1), Κατιάκος, Πέτρουλας, Γκίλχριστ 9.