Τελευταία ενημέρωση 00:21, 25 Απρ 2024
Κατηγορία Κηπούπολη

Η ομάδα του Δημήτρη Φιλίππου επιβλήθηκε με 2-1 της Κηφισιάς 2010.

Στον δρόμο της επανόδου στη Β' κατηγορία βαδίζει η Κηπούπολη και τίποτα δεν δείχνει ικανό να την κάνει να... εκτροχιασθεί! Στο μεγάλο ντέρμπι της 12ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου στη Γ' κατηγορία, η ομάδα του Δημήτρη Φιλίππου υπέταξε την Κηφισιά 2010, της οποίας επιβλήθηκε με 2-1, πιο άνετα από ό,τι μαρτυράει το τελικό αποτέλεσμα. Το περιστεριώτικο συγκρότημα ήταν ανώτερο καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα, φτάνοντας δίκαια στη νίκη, ύστερα από ένα δυνατό ματς.

Λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, συγκεκριμένα στο 41', ο Μόσχος άνοιξε το σκορ με σουτ, πετυχαίνοντας ένα καθοριστικό γκολ για τους «κόκκινους», που διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 81' με το σουτ του Κουλιά (2-0). Πέντε λεπτά αργότερα (85') οι φιλοξενούμενοι μείωσαν χάρη σε σουτ του Πλακουδάκη, όμως το 2-1 παρέμεινε μέχρι τέλους.

Έτσι, η Κηπούπολη διατηρήθηκε μόνη στην κορυφή, έφτασε στους 28 βαθμούς και ξέφυγε κατά 2 βαθμούς από τους διώκτες της, με τον ΑΟ Βύρωνα να βρίσκεται πλέον στη 2η θέση.

Διαιτητής ήταν ο Αργυρός, με βοηθούς τους Κασιμάτη και Κορωνιό.

ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ: Παπαχρηστόπουλος, Πολυζωγόπουλος, Ζήσης, Παρασκευόπουλος, Αναγνώστου, Νομικός, Κοντογιαννόπουλος, Διακάτος (87' Δαβιλάς), Λαγός (70' Μακρής), Κωνσταντινίδης, Μόσχος (75' Κουλιάς)

ΚΗΦΙΣΙΑ 2010: Φούσκας, Μαρκογιάννης (46' Μαυραγάνης), Πλακουδάκης, Μητρόπουλος, Παπαγεωργίου, Κάρνος, Γεωργάζης, Μπαρμπούδης, Ζέρβας (46' Μπαλόπουλος), Χάλαρης, Βακόνδιος (80' Τσοχαντάρης).

Τελευταία τροποποίηση στις Σάββατο, 19 Δεκέμβριος 2015 20:33
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Επιστρέφουν στη δράση οι παλαίμαχοι »