Τελευταία ενημέρωση 00:52, 26 Απρ 2024
Κατηγορία Ήφαιστος

Ο Ήφαιστος γνώρισε τη συντριβή στην Ηλιούπολη από τον Φωστήρα (4-1).

Ιδανικά ξεκίνησε το ματς με τον Φωστήρα Ηλιούπολης για τον Ήφαιστο, ωστόσο το φινάλε ήταν εφιαλτικό... Παρά το γεγονός ότι οι Περιστεριώτες προηγήθηκαν στο σκορ, υποχρεώθηκαν σε «βαριά» ήττα με 4-1 στο β' γήπεδο Ηλιούπολης, «πληρώνοντας» τα τραγικά λάθη τους στην αμυντική γραμμή, αλλά και τα πολλά αδικαιολόγητα νεύρα που έβγαλαν οι ποδοσφαιριστές στον αγωνιστικό χώρο.

Μόλις στο 9' ο Παπαγιάννι έβαλε μπροστά στο σκορ τους «ερυθρόλευκους» με τρομερό σουτ «βολίδα», όμως η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Από δύο ατομικά λάθη οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να φτάσουν στην ανατροπή του σκορ από το πρώτο ημίχρονο και να προηγηθούν με 2-1 χάρη σε γκολ του Ν. Ασωνίτη στο 22' και του Χρήστου στο 37'. Με την έναρξη της επανάληψης η ομάδα του Θοδωρή Τρανού είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει, την οποία όμως απώλεσε. Ο Μπότης έσπασε το τεχνητό οφσάιντ και βρέθηκε απέναντι στον Μωραΐτη, ωστόσο το πλασέ που επιχείρησε έστειλε την μπάλα να περάσει λίγο έξω από την εστία. Ο Ήφαιστος είχε το «πάνω χέρι» στο δεύτερο ημίχρονο, όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο δέχθηκε ακόμη δύο τέρματα από αντεπιθέσεις. Στο 80' ο Μηλιαράκης και στο 90' ο Τσικριτέας μετέτρεψαν το «εύθραυστο» 2-1 στο επιβλητικό 4-1...

Διαιτητής ήταν ο Χριστοδούλου, με βοηθούς τους Τζάκο και Μπάγια.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Μωραΐτης, Χρήστου, Τοπάλλι (68' Μηλιαράκης), Ασωνίτης Β., Σάχου (86' Νάτσκο), Μπαρδάκης, Τσικριτέας, Φάρος, Ασωνίτης Ν., Λεπτάκης (88' Παπαδημόπουλος), Σπυρόπουλος

ΗΦΑΙΣΤΟΣ: Ζώντος, Ζαφειράτος, Ρόππας, Μουρκάκης, Παπαγιάννι, Μάκρας (46' Γιαννούλας), Μπότης, Τζαβάρας, Ζήκος, Παπαευθυμίου (82' Κόλλιας), Σφίχτης (46' Παπαγεωργίου).

Τελευταία τροποποίηση στις Σάββατο, 19 Δεκέμβριος 2015 20:56
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Να συνεχίζει στο ίδιο τέμπο! »