Τελευταία ενημέρωση 09:07, 19 Απρ 2024
Κατηγορία Πράσινα Πουλιά

Φοβερό ματς έγινε στο γήπεδο της Ακαδημίας Πλάτωνα ανάμεσα στον Λαρισαϊκό και στα Πράσινα Πουλιά. Η ομάδα της πόλης μας που δείχνει να ανεβαίνει από παιχνίδι σε παιχνίδι αναδείχθηκε τελικά ισόπαλη για την 11η αγωνιστική της Γ’ κατηγορίας.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο δεκάλεπτο με γκολ των Μέξη και Κώτση αλλά ισοφάρισαν οι Πάντης και Καπετάνης στο 12’ και στο 19΄.

Με δύο γκολ του Κώτση στο 39’ και στο 44’ ο Λαρισαϊκός πήρε πάλι προβάδισμα δύο τερμάτων όμως τα Πράσινα Πουλιά κράτησαν την έκπληξη για το τέλος. Στο 89’ μείωσαν με Παντή και στο επόμενο λεπτό ισοφάρισαν με τον Ζυγάκη που διαμόρφωσε το τελικό 4-4.

Ξεκίνησαν οι: Στρατηγαρέας, Ηλιόπουλος, Μαρουσόπουλος, Ζούλιας, Χαλικιάς, Γκέκας,Καπετάνης, Γεωργίου, Αναστασόπουλος, Παντής, Νικολάου. Έπαιξαν και οι Χαλίλι, Πατσέλης, Ζυγάκης.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Θέλουν ανάλογη συνέχεια »