Εφτάρα στον Άρη Ανθούπολης

Κατηγορία ΑΟΔΗΠ

Με εφτά γκολ φιλοδώρησε ο Άγιος Αντώνης τον ουραγό Άρη Ανθούπολης για την 5η αγωνιστική του Ανεξάρτητου  πρωταθλήματος.

Άφησε πίσω, την άδικη ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής  και για δεύτερη φορά στο φετινό πρωτάθλημα κατάφερε να πετύχει 7 γκολ, σε ένα ματς που δεν αντέχει κριτικής και πολλών σχολίων.

Άντεξε 20' λεπτά
Μόλις για 20' λεπτά άντεξε στην πίεση η ομάδα του Άρη μέχρι να ανοίξει το σκορ ο εξαιρετικός  Βαρλάμης Α. στο 20ο λεπτό.  Τα τέρματα για τον Άγιο διπλασίασε στο 30ο λεπτό ο Σέμπρος με λόμπα από τα 30 μέτρα, ενώ το το 3-0, που ήταν και σκορ ημιχρόνου, διαμόρφωσε ο Χλωρός στο 40ο λεπτό.
Στο β' ημίχρονο ο Κ. Παντέλης πραγματοποίησε και τις 2 αλλαγές που είχε διαθέσιμες ενώ ταυτόχρονα έκανε και πολλές εσωτερικές αλλαγές. Η πίεση που έγινε μεγαλύτερη είχε σαν αποτέλεσμα την επίτευξη ακόμα τεσσάρων τερμάτων με τους Διαμαντή (55'), Χλωρό (65'), Χολόγκιτα (75') και καλύβα (90).

Το μυαλό όλων πλέον είναι στραμμένο στο επόμενο παιχνίδι με αντίπαλο τον πολύ δυνατό φέτος Ατρόμητο.

Αγωνίστηκαν οι: Σούρσος, Σέμπρος, Σκορδαλιός, Βαρλάμης Α., Πελεγρίνης, Χολόγκιτας, Χλωρός, Βαρλάμης Γ., Βαρλάμης, Ν., Διαμαντής, Ρώτσιος, Γαλανόπουλος, Καλύβας

Τελευταία τροποποίηση στις Δευτέρα, 30 Νοέμβριος 2015 12:19