Το πάλεψε και δικαιώθηκε!

Κατηγορία Απόλλων

Ισόπαλος 2-2 έληξε ο αγώνας του Απόλλωνα Περιστερίου με αντίπαλο τον Κρόνο Αιγάλεω για το πρωτάθλημα της Γ’ Αθηνών σε παιχνίδι που έγινε σήμερα στο γήπεδο της Χωράφας.

Και τα τέσσερα γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Αθανασόπουλο στο 51’ και ο ίδιος παίκτης πέντε λεπτά αργότερα διπλασίασε τα γκολ του Κρόνου.

Οι παίκτες όμως του Απόλλων βρήκαν τα ψυχικά αποθέματα και ισοφάρισαν τον αγώνα με τέρματα των Ξενιτόπουλου στο 70’ και Μπόζα στο 79’.

Ο προπονητής Λ. Μπόλερος χρησιμοποίησε την ακόλουθη σύνθεση: Γκιβίσης, Μπόζας, Παπαδόπουλος, Μαλαίνος, Στεφανής, Βακαλόγλου, Φλάουνας, Αλεξόπουλος, Κουμπούρος, Γκρέμος, Φακούδης. Έπαιξαν και οι: Κορρές, Μπάλα, Ξενιτόπουλος.