Τελευταία ενημέρωση 09:52, 20 Μαϊ 2024

Μικρογραφία της μεγάλης ομάδας ο Ατρόμητος Κ20

Κατηγορία ΠΑΕ Ατρόμητος

Με μικρογραφία της μεγάλης ομάδας μοιάζει ο Ατρόμητος Κ20 ο οποίος γνώρισε την ήττα σήμερα στη Τρίπολη με σκορ 3-0 αλλά όσοι είδαν το ματς από κοντά διαπίστωσαν ότι το τελικό αποτέλεσμα αποτελεί «μαγική» εικόνα.

Τα παιδιά του Ατρόμητου σε ένα ακόμη παιχνίδι ήταν καλύτερα από τον αντίπαλο τους με τη διαφορά ότι σε τρεiς ολιγωρίες τις «πλήρωσαν» και τις τρεις, ενώ σε πέντε – έξι ευκαιρίες που δημιούργησαν δεν μπόρεσαν να πετύχουν ένα γκολ.

Το ημίχρονο έληξε 0-0 και στο πρώτο λεπτό της επανάληψης ο Ρεγκάκος έχασε τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Στην εξέλιξη του αγώνα ο Αστέρας προηγήθηκε με «καραμπόλα» από εκτέλεση κόρνερ.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό πριν ο Ατρόμητος συνέρθει ,δέχθηκε και δεύτερο γκολ από αντεπίθεση των γηπεδούχων με αποτέλεσμα να ξεκινήσει ένα αγώνα δρόμου για να ισοφαρίσει. Αν και ο αγωνιστικός χώρος ήταν γεμάτος λάσπη λόγω της βροχής εν τούτοις σφυροκόπησε την αντίπαλη εστία με κάθε τρόπο  με κορυφαίο τον Λημνιό αλλά το γκολ που θατον έβαζε πάλι μέσα στο παιχνίδι δεν ήρθε. Αντίθετα το πέτυχε ο Αστέρας κάνοντας το 3-0.

Ξεκίνησαν για τον Ατρόμητο οι: Κυρίτσης, Τζιτζικαλάκης, Τζίνοβιτς, Στρούγγης, Κωστούλας, Ζιβάνοβιτς, Λημνιός, Νάτσος, Ρεγκάκος, Λαζαρίδης, Ρομάριο.

Έπαιξαν και οι Παυλής, Νταβιώτης, Κομνηνός.

Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Επιστρέφουν Γκαρσία και Ουσέρο »