Τελευταία ενημέρωση 05:24, 18 Ιουλ 2024
Κατηγορία Ήφαιστος

Ο Ήφαιστος γνώρισε την ήττα μετά από 35 μέρες (2-0).

Αξιέπαινη προσπάθεια σε μία δύσκολη έδρα κατέβαλλαν οι ποδοσφαιριστές του Ήφαιστου, χωρίς ωστόσο να καταφέρνουν να αποσπάσουν ένα θετικό αποτέλεσμα, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου στην Α' κατηγορία. Η ομάδα του Θοδωρή Τρανού έχασε με 2-0 στον Χολαργό, γνωρίζοντας την πρώτη ήττα της μετά από 35 μέρες! Η προηγούμενη ήττα των «ερυθρόλευκων» είχε σημειωθεί στις 3 Οκτωβρίου, όταν η ομάδα του Περιστερίου είχε χάσει με 3-1 στο γειτονικό Χαϊδάρι. Έκτοτε, ακολούθησαν τέσσερις συνεχόμενες νίκες που έφεραν τον Ήφαιστο στις υψηλές θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Στο σημερινό ματς, οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα μόλις στο 2' με σουτ του Κετσετζόγλου μετά από ασίστ του Τζέλη, ενώ το 2-0 διαμορφώθηκε στο 92' με πολύ ωραίο σουτ του Πλεμμένου. Αξίζει να σημειωθεί ότι οι Περιστεριώτες ήταν αρκετά καλοί στο α' ημίχρονο, όμως στην επανάληψη η απόδοσή τους έπεσε.

Διαιτητής ήταν ο Ευαγγέλου, με βοηθούς τους Μητρόπουλο και Νιδριώτη.

ΧΟΛΑΡΓΟΣ: Νικολάου, Α. Καζάκος, Ψάλλας, Σπυρόπουλος, Στεργιάκος, Ζώης (60' Ντζαβίδας), Χάλος (87' Τασιούδης), Τζέλη (93' Κατσαρός), Κετσετζόγλου, Πλεμμένος, Π. Καζάκος

ΗΦΑΙΣΤΟΣ: Ζώντος, Γιαννούλας (67' Μπουλούκος), Σφίκτης (60' Παπαγεωργίου), Μουρκάκης, Μάκρας, Ζήκος, Μπότης, Τζαβάρας (77' Παπαευθυμίου), Ζαφειράκης, Καλαϊτζής, Ρόππας.

Τελευταία τροποποίηση στις Σάββατο, 07 Νοέμβριος 2015 23:43
Περισσότερα σε αυτή την κατηγορία: Η δράση των τμημάτων Υποδομής το «ΣΚ» »