Τελευταία ενημέρωση 02:37, 26 Απρ 2024
Κατηγορία Γαλαξίας

Επιστροφή στις νίκες για τον Γαλαξία με 2-0  «δάμασε» τους Λέοντες μετά από πολύ καλή εμφάνιση.
Το παιγνίδι ήταν ένας επιθετικός μονόλογος για τον Γαλαξία και στο α' ημίχρονο έχασε σημαντικές ευκαιρίες, με τους Εκατόνταρχο, Κώνστα, Παπαδόπουλο, Καραγκούνη, με αποτέλεσμα να λήξει το ημίχρονο χωρίς να πετύχει κάποιο γκολ.
Στο Β ημίχρονο συνέχισε ο Γαλαξίας την πίεση και στο 60' ο Εκατόνταρχος με κεφαλιά σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι,και ο Κουτσονικολής στην επαναφορά σούταρε άουτ από πλεονεκτική θέση.
Στο 65' ο Καραγκούνης σούταρε δυνατά απέκρουσε ο τερματοφύλακας των Λεόντων Μπούρθης,νεο σουτ απο τον Εκατόνταρχο απέκρουσε πάλι ο Μπούρθης και στην επαναφορά ο Εκατόνταρχος με νέο σουτ άνοιξε το σκορ 1-0.
Στο 72' μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια ο Κώνστας μπήκε από τον άξονα στην περιοχή και με ωραία εκτέλεση και σουτ πραγματοποίησε το 2-0.

Καλύτεροι από τον Γαλαξία οι Εκατόνταρχος,Κουτσονικολής,Ρομπάνος,Γιαννακόπουλος,
Κώνστας χωρίς να υστερήσουν οι υπόλοιποι.

Α.Ο.ΓΑΛΑΞΙΑΣ: Φωτ'οπουλος,Ρομπάνος,Πιτταράς(77'Περουκανέας),Βλάχος,
Γιαννακόπουλος,Μαύρης,Παπαδόπουλος(66'Αργείτης), Κουτσονικολής,Εκατόνταρχος(72'Μαρούδας),Καραγκούνης,
Κώνστας.
ΛΕΟΝΤΕΣ: Μπούρθης,Βέργος(73'Bέργος.Δ.),Ζαφειρόπουλος, Ασημακόπουλος,Φύτος,
Χαλάς,Μορφίδης,Μιχελάκος,Νικηφόρου(80'Λομπάρδος),Γιάρας, Sinjazi.